Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én egy 125 Kg-os férfi vagyok,...

Én egy 125 Kg-os férfi vagyok, melyik lótípus ajánlott nekem, amelyik még probléma, és különösebb megerőltetés nélkül elbírna engem?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy lovat, és tudom, hogy mostanság már nem igazán bírják ezt a terhet a "sima" lovak, viszont visszagondolván őseinkre, ahol a harcba 100 Kgos katonákat vittek a hátukon, 60 kgos páncéllal+fegyverzettel, csak találni még olyan fajtát, aminek én "gyerekjáték" vagyok!
2013. jún. 30. 17:02
 1/9 Kocsis Nikolett válasza:
Shire
2013. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pivekla ***** válasza:
Én egy sodrott vagy hidegvérű lovat ajánlanék neked, ők roppant erős csontozatúak.
2013. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy hidegvérű tökéletes választás, persze nem úgy hogy távlovagolsz vagy ugratsz vele..de el hobbizni tökéletes..:)

Ha tudsz lovagolni akkor meg főleg..

Amúgy, ha nem ragaszkodsz annyira a lovagláshoz ajánlom a fogathajtást is.. én imádom.. bár a negyvenpár kilómmal annyira nem erőltetem a lovam.. [nekem sodrottam van]

2013. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sodrottat tudom ajánlani :)
2013. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sodrott, esetleg hidegvérű, bár ők nem a legjobbak lovagláshoz, bizonyos szintre nyilván elvihetőek, de sose fog olyan élményt adni, mint egy melegvérű ló, ez sajna tény. Remek választás lehet az emlegetett shire, de hidegvérűek között találni bőven olyat, ami elvisz ennyit (belga hidegvérű, és társai). Általánosságban azt mondják, hogy a ló saját súlyának 20%-át tudja elvinni a hátán gond nélkül, kb. ezzel kalkulálj.


A másik, ekkora súllyal már ne ülj fel szőrén soha, mert ha csak két ülőcsontocska nyomja közvetlenül a ló hátát, akkor két apró ponton ekkora súly már nagyon sok, kivégzi a ló hátát rövid idő alatt.

2013. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A párom is 120 kg körül van és két mézer körüli.

Nekem van egy magyar sportlovam.tisztavérű 175-180cmes marral.fel szokott ülni rá simán.

Nem kell kizárólag sodrott vagy hidegvérű lóban gondolkodnod.nem hiszem hogy csak sétálgatni szeretnél vele.

Én a helyedben a félvér lovak körében nézelődnék.ott is vannak nagyobb,rámásabb lovak nem csak cingárlábú,hattyútestű lovak vannak.lehet hogy nem rögtön akadsz rá de biztos sikerrel jársz a jövőben!

2013. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Néztem mindkét kategóriát, és a hidegvérű lovak esetében így ránézésre nehezen tudom elképzelni, hogy ügetni tudjak velük, vagy tereplovaglásra mehetnék, úgy gondolom, hogy talán a legideálisabb választás egy erős magas izmos melegvérű ló lenne, ami azért képes akár vágtára is! Ültem én már sok lovon, de saját ló vásárlásánál nálam elsődleges szempont, hogy a lovam ne szenvedjen alattam, és neki én egy még kényelmesen elvihető súly legyek! Mondanám hogy lefogyok, de nem tudom, mert 197 cm magas vagyok + testépítő, így nehéz lenne! :)
2013. júl. 8. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy könnyebben sodrott ló már jó választás lehet, vágtázni is simán fog veled, de egy robosztusabb, tömegesebb melegvérű ló is boldogulni fog a feladattal - ami fontos, hogy ha nincs kondiban, mikor elhozod, akkor fokozatosan kell "rápakolni" az izmot, de testépítőként ezt tudod: tehát nem első napon nyomunk le vele egy 6 órás kemény terepet, hanem szép fokozatosan hozzuk formába, és semmi baj nem lesz ott. :) A ló munkakedve sok mindentől függ, 40 kg-vel is szétverheted egy ló hátát különben is, ha nem ülöd ki a mozgását, hanem csak pattogsz rajta jobbra-balra, megfelelő üléssel nem lesz gond. :)
2013. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Punisher 62 ***** válasza:
El fog bírni hidd el!
2018. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!