Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen nem figyel rám a...

Terepen nem figyel rám a lovam, hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Tudom edző meg idomítás:)Ez benn a lovardában meg is van,nincs is ott gond,de ha kimegyek vele egyedül csak az neki a lényeg,hogy rohanjunk haza minnél hamarabb,persze nem hagyom rá,de így végigbirkózzuk az egészet(kb 5 percenkén vissza akarna fordulni)ez meg nem egy "élmény".Tojik a félfelvételre,mindenre,próbálok vele kinn is iskolázni,de vállazik alig akar befordulni,ki akar törni a körböl,stb,csak lesi az alkalmat,hogy megforuljon és hazarohanjon.Szóval már egyáltalán nem is engedem vágtázni kinn,de ez se jó..Tudnátok erre valami okosat mondani?

2013. jún. 30. 20:29
 1/8 anonim válasza:
szerintem az a baja hogy fél egyedül. nem látja a társait és ettől bepánikol kicsit.. vagy én nem tudom nekem ez a tippem van ez alapján amit így leírtál.
2013. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az en lovammal is ez a helyzet. Amikor van mellette valaki ( poni/lo) akkor sokkal nyugodtabb. Probald nyugtatgatni, beszelni hozza, esetleg reszeld meg a zablat hogy jobban vigye

Jen rad. Mindig hajtsad elore hogy ha megall akkor is elorafele. Erosotsd benne hogy ki a fonok. De lehet hogy nenizok benned annyira.


Nalunk mar van egy kisebb bizalom, ezaltal egyedul is kimehetunk terepre :DD

2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sejtem én is,hogy ez a baj mert,ha többen vagyunk sokkal kisebb a gond,de nem kérhetek meg mindig valakit,hogy "kisérgessen",és nem is egy nagy terepezős a társaság sajnos.De mit tehetné ez ellen?
2013. jún. 30. 20:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy komolyan kinn mintha amnéziás lenne,és mindent elfelejtett volna ami a lovardába megy:-)Vagy sétálunk vagy rohanunk..átmenet nincs...
2013. jún. 30. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok idomítás kell még, meg kell tanulnia, hogy a segítségekre feltétel nélkül figyeljen, hogy Te vagy az alfa, fogadjon el, és elégedjen meg a Te társaságoddal és instrukcióiddal is. Terep előtt kicsit bent mozgasd át, épp csak lazuljon el, úgy indulj el kifelé, és kint is adj neki feladatot kezdetben mindig, amikor egyedül vagy, ne legyen ideje gondolkodni. Legyen sok állítás, hajlítás, oldaljárások, tolódások, átmenetek, ha van egy nagyobb rész, ott állj meg, iskolázz kicsit. Ne mindig ugyanazokon az útvonalakon haladj, legyél változatos, és ha már úgy érzed, hogy ő is kicsit lazul kint is, akkor te is lehetsz kicsit engedékenyebb. Ha kezdetben 1-2 lovas tud kísérgetni, az amúgy nagyon jó alap.
2013. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes,mert egy ügető,és kinn néha még vágtázni is elfelejt.Pedig benn meg már a lépés-vágta átmenet is.
2013. jún. 30. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem is ügetőm van, terepen sokkal könnyebben megy vágtában, bent folyamatosan dolgoznom kell, hogy megtartsa a vágtát, kint beugratom, és utána szinte visszafogni kell... Szóval pont fordítva, lépés-vágta megy neki is.

Kezdetben ne menj túl messzire vele, ismert terepen próbálkozz, kicsit nyugodjon le, ha nem megy neki a vágta, akkor hosszabb vágtaszakaszokat inkább ne is kérj tőle, mert negatívan visszahathat arra is, amit bent csinál, ha kicsit stabilabban megy, akkor lehet terepen is (nálunk ez is pont emiatt, fordítva volt sokáig).

2013. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem az az elméletem,hogy rástresszel,és az felülírja a tanultakat.Mert a szörny-lesés,és a" jujjegyedül vagyok" lefoglalja az agykapacitás 90%-át:).Egy a lényeg menjünk haza a biztonságba,nem?

Amikor pl tanultam lovagolni és féltem valamitől akkor nekem mondjuk egy kukk se jutott el az agyamig abból amit az edző mond,azzal voltam elfoglava,hogy kapaszkodok az életemért(persze rosszul-kézel-lábbal,de az jött reflex szerűen).

2013. jún. 30. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!