Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogos, hogy így érzek? (Díjugr...

Jogos, hogy így érzek? (Díjugratás, "rövid" történet)

Figyelt kérdés

4 éve lovagolok. Saját lovam nincs, a lovardában a pályáról lejött versenylótól a betöretlen csődörig minden lovon ültem. Sosem estem lóról (nem akarom elkiabálni)És biztosabban ülök a nyeregben mint mikor földön állok. Heti 3x járok ki. Imádom az adrenalint amikor egy gyors lovat kapok vagy a kihívást egy makacs lóban. Könnyen barátkozok és összehangolódok minden lóval. Átgondoltam ezeket "adatokat" és jól ismervén magam rájöttem, hogy nagyon szeretnék ugratni, mindig is csodáltam a híres díjugrató versenyzőket :) Mivel még az edzőm nem tért rá az ugratásra, arra gondoltam megkérdezem. Szerintetek (most már ismerve röviden a történetem)van okom úgy érezni, hogy én nagyon szeretnék és tudnék is ugratni? Semmi komoly versenyzés, csak házi versenyek.

14/L



2013. júl. 4. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az ugrást nagyon komoly síkmunka előzi meg és készíti elő, azt nem lehet elkülöníteni úgy, hogy komoly verseny, vagy csak házi ugri-bugri, úgy különítsd el, hogy ugratsz, vagy csak ülsz a lovon és lesz valami... A lovat nem csak rávezetjük az akadályra, pontosan meg kell adnod az elugrási pontot a lónak, a te feladatod, hogy a ló két szár, két csizma közt, egyenesen kerüljön az akadály elé, ne sodródjon ki a vállán, ha nem megfelelő a távolság, nyújtsd vagy rövidítsd a vágtaugráshosszt, ne hagyd a lovat tötyögni, vagy megrohamozni az akadályt, hanem összeszedetten lovagold oda, és ha kell, akár az akadály felett is tudj ugrásváltást csinálni vele, ehhez az kell, hogy földön bárhol stabilan tudj lábsorrendet cserélni vágtánál - ahol mondjuk 4 éves tapasztalattal nyers csődörre ültetnek (ha meg betörik ott a lovakat, akkor főleg...), ne várj tőlük semmi komolyat, ha ugratni akarsz, keress épkézláb edzőt, aki megtanít, máshogy ez életveszélyes, és nem csak rád, a lóra nézve is.

Annak, hogy díjugrass, semmi kizáró oka nincs amúgy, ha azt szeretnéd csinálni, már mégis, ki tilthatná meg?!

2013. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha már megy cavalettizés. (ezeka rudak nem feltétlenül a földön vannak, hanem magasabban),akkor megkérdezheted, előtte nem, mert ez az ugrás e"előkészítése"
2013. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú, hasznos választ...az előző edzőm volt ez a "ültessük fel a gyereket a nyers csődörre" a mostani teljesen normális. Cavalettizni mindig van lehetőségem, szoktam is. Volt egy kisebb házi verseny ahol 1 kis akadály volt, hiba nélkül ment. Előtte 1 héttel ugorhattam néhányat, meg is voltam dícsérve az előző edzőnél. Szeretném komolyabban venni, remélem sikerül és van hozzá tehetségem. Ez holnap kiderül... :)
2013. júl. 5. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindig az a lényeg, hogy komolyan kell venni, mert akármilyen versenyen indulsz, vagy ha egyáltalán nem indulsz, csak otthon ugrasz, hobbiból, a lónak és neked is fontos, hogy mindig tudd, mit csinálsz. Sajnos látok magam körül nem egy olyat, aki úgy áll hozzá, hogy ő "csak hobbiból" csinálja, és a ló is össze-vissza futkos fele a pályán, onnan ugrik, ahonnan épp kedve szottyan, elugrási pont hol túl közel, hol túl távol van, normálisan még cavaletti rudak közt se tud vágtaugráshosszt nyújtani vagy rövidíteni, a ló fejét szinte a szügyéig rendszeresen leköti, simán van, hogy a ló ezért pocsékul kerül az akadály elé, nagyon közel van, az illető meg pálcával elkezdi szétverni, hogy márpedig meg ne álljon - ezért a ló szüggyel nekiront az akadályoknak... Ez nem díjugratás, hanem mezei életveszély.

Ha komolyan akarod csinálni, akkor viszont olyan tudás birtokába kerülsz, amit bárhol, bármikor tudsz kamatoztatni - terepen, rendes versenyen, vagy csak házi jellegűn, hobbiból, akárhol, és úgy tudod az egészet csinálni, hogy a lóban sem teszel kárt (pl. amíg a ló az elejére van ejtve, addig nem kezdünk ugratni, stb). Az ugrás amúgy egy szép sport, hobbi, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor annak nincs hátránya, és nincs olyan kérdés, hogy jogos-e. Miért ne lenne az, ez nem jog kérdése - vágysz valamira, amit szeretnél megtanulni, csak meg kell mondani az edződnek, hogy célirányosan erre szeretnél készülni, tanulni. Ő se gondolatolvasó... :)

2013. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:) Köszi. Mindig is úgy gondoltam, hogy egy lovaglóedzés nekem is és a lónak is jól essen, másképp nincs értelme az egésznek (ahogy írtad is, kapaszkodni a szájába, ezek után szétverni rajta a pálcát amiért nem megy)Azért kérdeztem, hogy jogos-e mert végül is 4 év szerintem már elég idő, úgy hogy tényleg minden órán ott vagyok testileg-lelkileg. És nem kevés pénzt ott hagytam már, de mostanában nem tud újat tanítani, csak dicsér az edző, hogy jól kezelem a lovat, fix a lábam, egyenesen ülök stb stb. Ezért gondoltam, hogy legyen mit tanítani felvetem neki ezt az ugratós dolgot...úgy sincs ifi lovasa :)
2013. júl. 5. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"a pályáról lejött versenylótól a betöretlen csődörig minden lovon ültem. Sosem estem lóról"

Ez így teljességgel lehetetlen, úgy gondolom. Ilyen még a mesében sincs.

2013. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tud mit tanítani, az gond, még az Olimpikonoknak is mindig van hova fejlődni, mit tanulni, hidd el... :)


Az utolsónak nem értem a gondját, én 10 év alatt összesen 3× estem, ezek egyike sem akkor volt, amikor a legkezelhetetlenebb lovon ültem épp, pedig nekem is volt már szerencsém egy-két gyöngyszemhez...

2013. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden lovas tudja, hogy alapszabály: aki felül a lóra, az előbb-utóbb le is esik. Nem is tartják igazi lovasnak, aki nem esett még lóról, maximum az lehet, hogy keveset lovagolt.

De azt szerintem a legnagyobb lovasok (akik természetesen potyogtak szép nagyokat pályafutásuk alatt) sem hinnék el, hogy egy gyerek csődöröket lovagol be és soha nem esett még le.

(Gondolom, akik itt járnak, tudják, mit jelent egy csikót belovagolni, nemhogy csődör csikót...)

Aki ezt elhiszi, az szintén nem is lehet igazi lovas.

Innentől már a kérdés is kamuszagú, vagy legalábbis erős ferdítés, vagy fele-sem-igaz társasjáték.

Aki kételkedne, elmélyedhet az esésekről szóló fórumban:

[link]

2013. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De azt nem is írta, hogy belovagolta a csődörcsikót, csak, hogy feltették rá, és más dolog egyszer felülni rá, és aztán a végén örülni, hogy még élsz, mint tudatosan nekiállni belovagolni, amit nyilván nem 4 éves lovasmúlttal kezd el értelmes ember, az más dolog, hogy ha ott betörik a lovakat, akkor nincs is miről beszélni.
2013. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
"kedves" 6. 8. egy szóval nem mondtam, hogy Belovagoltam azt a csődört azt meg főleg nem, hogy csikó. Nem értem mi olyan hihetetlen abban, hogy még nem estem lóról, tudom uralni a lovam, mivel írtam az elején, hogy könnyen összehangolódok az adott lóval. Előbb utóbb biztosan fogok esni, ezért írtam a "nem akarom el kiabálni" részt. Sajátos véleményed, ha nem tartasz igazi lovasnak, az okból, hogy még nem estem le. Csak tudod nem attól lesz egy lovas jó, hogy leesik a lóról. Igazából nincs szükségem a véleményedre, főleg nem arra, hogy kritizálj és hazugnak nevezz, csak azért mert "a 14 évesek mind kitalált történetekkel szórakoznak és nem mondanak igazat" Hát én nem vagyok ilyen... 1. 4. 7. stb :) Köszönöm a biztatást és a segítséget :)
2013. júl. 5. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!