Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Írtam egy fantasy történetet....

Eve20 kérdése:

Írtam egy fantasy történetet. (ide bemásoltam egy rövid részletét) Szeretnék véleményeket. Érdemes vele foglalkozni, vagy inkább ne erőltessem?

Figyelt kérdés

A szélcsend ellenére is gyorsan szelte a hajó a vizet, és mályvaszín szokatlan vitorlái arról árulkodtak, hogy utasai messzi földről érkeztek, tán nem is emberek. A hajó elérte a kikötőt és halk koppanással érintette az egyik közeli mólót. Még le sem horgonyoztak máris egy csuklyás női alak ugrott le légiesen tatfedélzetéről. A hajó az utas érkezte után azonnal továbbindult a nyílt tengerre. A nőre egy fehér ló várt kikötőben, és a királyi gárdisták is azonnal elé siettek miután észrevették, hogy megérkezett a már rég várt követ.

A lovagok páncélja hangosan csörtetett, és a nő hegyes füleit zavarta ez az érkezés. Csuklyája valamelyest tompította az éles zajokat. Ahogy végigvonultak a macskaköves utcán, valószínűleg felébresztették az alvó várost, de sosem a csendes járásukról voltak híresek a király bajnokai. A nő végigsimított a kanca fényes fehér szőrén. A katonák megálltak a követ előtt, és felemelték sisakrostélyukat. A sötéttől nem látták kivel is van dolguk, gyanakodva mérték végig az idegent. A legmagasabbik lehetett a vezér közülük előrébblépett, az elmaradhatatlan páncélcsörtetéssel egyetemben és megszólította a nőt, miközben alaposan végigmustrálta.


- Te volnál a követ? Hol a levél?


Végig megtartottak egy bizonyos távolságot és kezüket szorosan kardjuk markolatán. Hiába nőről van szó, és fegyvere látszólag egy egyszerű íj csupán, sok megmagyarázhatatlan dolgok történtek mostanában és a természetfeletti erőktől, a mágiától az emberek mindig is rettegtek. Valaki tisztelte, valaki pedig mélyen elítélte a mágiatudorokat. Aki páncélt és kardot viselt inkább az előbbiek körét szélesítette. Az egyik a nő torkára szegezte kardját. A sötétség miatt csak a nő hosszú ezüstfehér fürtjei látszódtak csuklyája alól, melybe belekapott a szél és pupilla nélküli ezüstösen csillogó szemei, melyek fürkészően mérték végig az elé küldött fogadóbizottságot. Nemesen ívelt ajkai mosolyra húzódtak és hátravetette kámzsáját, megmutatva ezzel angyal arcát és hegyes éj tünde füleit a király katonáinak.


- Kardod szövetségesedre emelted emberfia.


Szólalt meg a követ nyugodt, lágy hangon s a felé szegezett pengét lassan érintette, hogy eltolja magától.



2013. ápr. 26. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Szerintem érdemes ezzel foglalkoznod a jövőben. :)

Még biztosan csiszolódni fogsz, de jó úton haladsz.

Hajrá!

2013. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%
Először a 10. sor környékén ez jutott eszembe: "MI A F*SZ???" :D Szerintem túl sok dolgot raktál bele a történetbe.. Először azthittem valami hajós mese lessz egy horrorisztikus hangal olvastam utánna ezt láttam:"egy csuklyás női alak ugrott le légiesen tatfedélzetéről." mondom mivan?:D jó mennyünk tovább.. "A nőre egy fehér ló várt kikötőben" Ezt a részt kéremszépen nem értem.. leugrott a kikötőről a hajóra egy nő oké.. de jött még egy kikötő ahol egy fehér ló várta??? Ez a téma a fehér lótól kicsit átment királyi mesévé. Utánna jött a fantázia rész persze: "ok megmagyarázhatatlan dolgok történtek mostanában és a természetfeletti erőktől, a mágiától".. na szóval te 3 mese kategóriát gyümöszöltél bele ebbe a kis mesébe.. Jó oké 3 mese kategória horror,fantázia,királyi mese.. Ez a 3 elfér egymás mellett szerintem de maga a történet amit írtál őszintén szólva 0. Össze tömörítve annyi hogy volt egy hajó meg állt egy kikötőben felszedett egy csajt ment tovább megállt egy másik kikötőben jöttek a "királyi bajnokok" és azonosították hogy ő-e a követ.. ennyi legalábbis ennyit bírtam megállapítani.. Őszintén rengeteg nemis tudom mi erre a szó cuccot raktál bele :D pl.: szélcsend,mályvaszín,halk koppanás érintette stb. Tehát ebből a "cucc"-ból nemkellene ennyit beleraknod. Szerintem a meséd 70-80% ilyen lényegtelen dolgokkal van tele ami nem érinti a történetet. Szerintem próbálkozhatsz még vele javíthatod "hibáid" hátha sikerül valami jó fantázia dús történetet létrehoznod. Mert írtad a címben hogy fantasy történetet írtál ebben annyi volt a fantasy hogy megemlítetted a mágiát. Bocsi hogy sokat írtam de csak így tudtam elmagyarázni! :)
2013. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

az elöttem szóló, nem ért hozzá, értelmetlenségeket hordott össze

még nem lehet megmondani, hogy éremes-e, egész szép a stílus, bár affektált vagy,ha faiatl vagy akkor a tartalom javulni fog

2013. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 dani900 ***** válasza:
79%

Hát bűn lenne nem ezzel foglalkoznod.

Kicsit egyedi is, legalább is én még ilyet nem olvastam, de ez előny inkább, mindig kell egy kis egyedi vonás, amit néhányan hibának tüntetnek fel, de nem biztos, hogy az, hiszen ettől lesz más, mint a többi.

Szóval, hajrá, van ebben valami.

2013. ápr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen nem a szakmám.. De nekem ez volt a véleményem róla.. nemtudom engem valahogy nemérdekel az hogy fúj a szél vagy milyen fényes a ló szőre.. Engem jobban érdekel a történet.. Most biztos nemvagyok normális ha a történet érdekel. Meg én úgy tartom jónak ha egy mese nem nagyon mélyül bele hogy mi milyen, szerintem jobb ha egy mese olyan hogy rád bízza hogy a fantáziád képzelje el a hajót a tengert a kikötőt meg az embereket.
2013. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 dani900 ***** válasza:

Még jó, hogy nem vagyunk egyformák.

Nem baj, ha nem tetszik, az sem baj, ha elmondod a véleményed.

Én is elmondtam az enyémet, nem kell velem egyetérteni, és szükség van a negatív kritikára is, ez is igaz, úgyhogy nem kell szabadkoznia senkinek, ha nem bunkó módon nyilvánítja ki a véleményét, és néha örülök is, hogy más véleményen vannak, de annak már nem, hogy hülyének néznek, bár ez ide szerencsére nem vonatkozik, de az a gyakoribb.

2013. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Igazad van.. Abban is hogy valóban kell negatív kritika is mert azzal elméletileg meg edzi a történetet.. Nemmondom hogy haggya abba de nekem nem tetszene az hogy alig történik valami és csak azt olvasom hogy milyen a szél milyen a ló szőre.. De hogy pozitív véleményt is adjak ne csak negatívot: "de sosem a csendes járásukról voltak híresek a király bajnokai." ez a mondat tetszett.. És kíváncsi vagyok a következő irományra :)
2013. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikákat, a rosszakat is mindenkinek. 22 leszek idén és elég nagy fantáziával vagyok megáldva :D szeretek írni, de valóban gyakorolnom kell még egy picit, de a lelkesedés az nagyon megvan. 21:31-es igazad van, tényleg picit zavaros az eleje ha jobban megnézem, bár ez csak egy része, lehet, hogy a többivel jobban átláthatóbb lenne az egész, csak az túl hosszú lett volna. Szeretem köríteni a dolgokat, talán azért teszek bele annyi felesleges "cuccot" mert át akarom adni az olvasónak is, hogy hogyan képzelem el a környezetet, milyen a hangulata meg ilyesmi :)

22:33 Hogy hogy affektált? ( Mármint melyik részénél?) :D

2013. ápr. 27. 10:08
 9/21 anonim ***** válasza:
én is írok, és ugyanazt a problémát látom az írásodban, ami miatt a sajátjaimmal sem vagyok megelégedve. erőltetett. és ezen marha nehéz változtatni, én 3 éve gyötrök egy regényt, mert hiába jó a sztori, ha annyira fel van fújva a szöveg, hogy az már hiteltelen. lány vagyok, fantasyt nem olvasok, mert nem szeretem, tehát nem ismerem az ilyen típusú könyvek stílusát, de a véleményemet fenntartom.:) ennek ellenére szerintem is érdemes foglalkoznod vele.
2013. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

22, akkor már mindegy ... akkor ne foglakozz ezzel, mert ha igyis csak egy közepesen jó stílus vagy, és nem megfogó tartalom, akkor b@szhatod

a fantáziád éld ki máson

2013. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!