Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti ha kengyel nélkül lovagolto...

Ti ha kengyel nélkül lovagoltok, és keresztezitek a kengyeleket a ló marja fölött, nem nyomja a combotokat?

Figyelt kérdés
Sosem lovagoltam sokat kengyel nélkül, most viszont térdsérülés miatt kéne, úgy hogy amíg nem fáj addig kengyellel, utána kengyel nélkül. De ha hagyom lógni a kengyelt, ütögeti az oldalát, ha viszont keresztezem, nyomja a combom. Ti hogy csináljátok?
2013. júl. 5. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Felénk aki szőrén nem tud lovagolni az nem is mondja magára hogy akár nyereggel tud.. szőrős lesz a nadrágod..? most ez komolyan leirtad..azért ez durva hogy ez probléma..:'))

Háát gratulálok.. még egy cicacsaj lovas..

2013. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én se szoktam szőrén lovagolni, a ló hátának nem jó, ha csak két pont terhel, súlyos gerincproblémákat is eredményezhet... Ettől még néha fel lehet ülni szőrén, én mondjuk többet kengyel nélkülizek annál, semmint, hogy olyankor mindig szőrén üljek fel. Az mondjuk tényleg "komoly" gond, hogy szőrös lesz a nadrág... :)
2013. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan úgy van lovagolva persze hogy nem jó..de miaz már hogy valaki nem tud szőrén lovagolni.. ha úgy nem tud akkor sehogy..!
2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én "városi" lovasiskolában tanultam, világéletemben nyeregben lovagoltam. Szőrén nem tudok, és nem is akarok megtanulni, mert nem tesz jót a lónak, ha kezdő szőrénlovaglósként a hátán pattogok. Próbáltam párszor, csak a legelőn felülni szőrén, ő se szereti. Nekem tényleg gond ha szőrös lesz a nadrágom, mert fekete lovaglónadrágom van, fehér szőrrel lesz tele, aztán abban sétálok haza. Versenyszerűen díjlovagolok, egy éve a díjugrató versenyek felé is kacsintgatok, nem mondanám magam kontárnak. Minden héten, minden időben kint vagyok, magam etetem, magam trágyázom a lovam, nem gondolom magam cicalovasnak, nincs fedelesünk, nincs belovaglónk, esőben, hóban is én foglalkozom a lóval, ha felülni nem tudok, akkor is minden nap... Nem kell leszólni amíg nem ismertek, csak pár mondatot olvastatok...
2013. júl. 7. 21:20
 15/19 anonim ***** válasza:

Te pedig elítéled a szőrözést mert még nem volt részed benne.. kérdés..: terepre milyen időközönként jársz..?

Amúgy engem elképeszt amit leírsz.. az egy dolog hogy versenyszerűen lovagolsz..de viszont ha kikerülnél egy olyan lóval aminek a lovaglásához komoly ülésbiztonság és izom kéne akkor durván megszelelne..és ezt nem rossz indulatból vagy kiokításként mondom..és olyan nincs hogy a ló nem akarja..a ló azt akarja amit én..mert én vagyok felette a rangsorban..azt csinálja amit kérek tőle..és nem forditva.. megjegyzem soha nem verem a lovam (egy két atyai pofon kivételével néha..de az kell..)

2013. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
A nem akarja és a nem szereti messze nem ugyanaz. Nem szereti, mert a régi gazdája nem értett a lovagláshoz, csak szőrén pattogott rajta. Először mikor felültem szőrén, rögtön le is rakott, addig ugrált. Aztán addig nem hagytam, felszálltam leszálltam, hozzászoktattam, hogy lovagolható szőrén, de nem fogom, mert ő se szereti, és én se. Vele heti egyszer járok terepre, mert főleg pályán dolgozunk, de egész nap 10ha legelőn van, este egy másik, 6ha-s legelőre mennek át társakkal. Egy másik lovat is lovagolok, akit egy éve még vágóba szántak, mert agresszív az emberrel, támad, nem tűr meg senkit a hátán, mostanra már gyerekeket tudok rajta futószárazni, terepre járok vele, az ugrást kezdjük. Őt sokszor lovagolom szőrén, kötőfékkel, de csak lépésben, vagy kevés ügetéssel. Arra való a nyereg, hogy a lónak és a lovasnak is jobb legyen, nem véletlenül találták ki. Komoly kételyeim vannak, hogy kettőnk közül én vagyok-e az, aki nagyon rosszul áll a lovagláshoz.
2013. júl. 7. 22:14
 17/19 anonim ***** válasza:

Te városban lovardában tanultál lovagolni..

Én mikor ülni tudtam akkor már a pusztán csikósokkal.. egész más hozzá állás a két helyen.. és össze hasonlíthatatlan.. én úgy nem tudnék élni (igen nekem az élet a ló..) te pedig ezt tartod "nem megfelelő hozzá állásnak..". ;)

2013. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Lovagoltam hosszan én is úgy, huculokkal, hagyományőrző nyeregben, egész nap terepen, éjjel a lovak mellett aludni a szabadban, málhás lovak, csikók jöttek velünk, szép dolog az is, imádtam, de akkor se lovagoltam szőrén, maximum ha úszattunk. Télen a szűhavon vágtázni, ősszel az avarban, tavasszal a virágok közt lovagolni, csodálatos dolog, de erre a fővárosban nincs lehetőség, úgyhogy úgy próbálom megőrizni a hobbimat ahogy tudom, szerencsés vagy, ha te velük élhetsz, de sokan, sokféleképpen lovagolnak, én azt tartom, hogy szőrén soha.
2013. júl. 7. 22:36
 19/19 piriiiiii ***** válasza:
De igen, nyomja, épp ezért vagy leszedem, vagy alapból nyereg nélkül ülök fel.
2013. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!