Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon lassú a lovunk (4 éves...

Nagyon lassú a lovunk (4 éves lett) tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Vágtánál ha vannak mögöttem,ügetnek mert olyan lassú.És szerintem a pálcázás nem megoldás...De ha nem én megyek elöl akkor nehezen de tartja a tempót.
2013. júl. 8. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Szíve rendben van? És a lába? Embereknél, ha valaki nem bír futni, ott valami baj van..

2013. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért fajtától is függ, pl. egy hidegvérű vágtája sose lesz olyan, mint egy telivéré, ha a ló csak tötyög, annak oka van, egy dolog, hogy most meleg is van, de a csikók inkább pörögni szoktak, ha egészséges (érdemes kivizsgáltatni), akkor meg kell nézni a takarmányt, illetve átgondolni az edzések milyenségét (hossz és minőség), a lovas tudását (nem kapaszkodik-e a szárba pl?).

A pálca nem büntetés, hanem segítség vagy figyelmeztetés, ha nem veszi az előrehajtó csizmát, akkor a csizmazárás pillanatában amúgy nyugodtan megcsípheted pálcával, hogy kösse össze a kettőt, miért kapja, és mi az a reakció, amit ha mutat rá, akkor nem kap többet. Heti 1-2× kimehettek terepre vele, az is jót tesz neki.

2013. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsit franciásan lép a jobb hátsó lábára,de jobb lábai nem is lehetnének,sodrott.Még azt vettem észre hogy télen nagyon izzad!de most így nyáron szinte nem is...Egyébként a bátyám alatt megy rendesen,de ő általában egyedül megy vele...
2013. júl. 8. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy Te csinálsz valamit rosszul, ülj fel rá futószáron, függetlenítsd a kezed, rendezd az ülésed, fiatal lónál ez nagyon fontos, illetve ha beugrattad, folyamatosan hajtsd, mert nem biztos, hogy magától megtartja a vágtát...

Ha energiája nincs, kaphat picit több abrakot, vagy esetleg vérvételt lehet csináltatni, nincs-e valamilyen hiánybetegsége, de egy általános kivizsgálás amúgyis jól jön.


Ha télen izzad, akkor is valami gáz van, ha nincs nyírva, nem kell rá takaró, ha munka után izzad le, az természetes, le kell léptetni, majd megszárad. Ha kap kukoricát, akkor attól is izzadhat.

2013. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!