Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni egy lovat 14 évesen?

Figyelt kérdés
Fél éve kb, hogy lovagolok egy arab telivért, aki nagyon menős ló, tüzes, vissza kell fogni rendesen, hogy ne rohanjon ha pl. kezdő lovas is lovagol velünk. Nagyon megszerettem, tényleg ő a mindenem, persze van még mit alakítani a kettőnk kapcsolatán, de nem ez a lényeg. Nem sokára lóvásárlásra készülök, életem első lova lesz. Arra gondoltam, hogy ezt a lovat kéne megvenni, hisz így nincsen buktató, ismerem, lovagolom, tudom a hibáit, tudom kezelni, csak van egy kis "gond". A ló 14 éves. De még egyszer hozzá kell tennem, hiperaktív így is. A kérdésem a következő lenne. Szerintetek megéri megvenni egy lovat 14 évesen? Csak tereplovaglásra használnám, szóval semmi verseny vagy egyéb nagyon megerőltető dolog. Nyilván később nem szabad majd annyira terhelni, de szerintetek lenne értelme megvenni, mondjuk ha ti ilyen helyzetbe lennétek, hogy teljesen a szívetekhez nő a ló, de 14 éves, megvennétek? Mindenképpen józan ésszel szeretnék dönteni, mert ugyebár ez nem egy pár cipő ami ha kilukad kidobom és veszek egy másikat. Ha már megveszem nem akarom azért eladni mert már öreg. Szerintetek ki lehetne még használni egy 14 éves lovat, vagy neki már tényleg megvannak számlálva az évei, és felesleges pénzkidobás lenne?

2013. júl. 8. 18:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. júl. 9. 11:23
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Második válaszoló vagyok (Blacky gazdija)! Azt hittem megveszitek és más is lovagol rajta majd! Ha viszont csak te lovagolsz nagyon könnyen,gyorsan kialakulhat a bizalom! Azt hittem nagyobb problémái is vannak,de amit itt írsz róla,azok alapján nagyon inteligens lónak látszik!(már sok arab lóval volt dolgom és tudom,hogy nagyon inteligens,gyorsan tanuló fajta! Néha kicsit elevenek,de melyik ló nem az?!) azt mondod minden jármódban lovagolsz könnyedén minden lovat,akkor pont neked...n való ez a ló,látom szereted a kihívásokat is,és (saját tapasztalatból) mondom hogy nagyon könnyű leszoktatni a fóbiáitól!(zabla víz) Ja és a legfontosabb: BÍZZ MAGADBAN ÉS A PACIBAN mindig!!! Ügyesen lovagolsz nagyon,ahhoz képest hogy fél éve kezdted!!! Bíztatlak hogy vedd meg a pacit,mert egyáltalán nem öreg! középkorú ló,és látszik rajtad,hogy igazán szereted! Tudod nem az számít,hogy mennyi időt töltesz el a lovaddal,hanem az,hogy ez idő alatt érezzétek jól magatokat együtt! Sok sikert kívánok! :D ;) <3
2013. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a támogatást. :) Egyébként félreértettel, nem fél éve lovagolok, csak ezt a pacit lovagolom fél éve :) Biztos hülyén fogalmaztam :D Még egyszer köszönöm :)
2013. júl. 9. 16:18
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs ilyen, hogy terepre való idomítófeladatok - bármit megcsinálhatsz vele terepen is, ha van alkalmas terület; bő egy fél lovardányi is elég lehet már, szemmel felméred a lovardát, megteszel lépésben vele egy-két teljes lovardát, rögzíted a határokat úgymond - inkább magadban, mint benne -, a ló már be van melegítve, mire odaértetek, úgyhogy mehet bármi! Kérj tőle nyugodtan állításokat (külsőt, belsőt egyaránt nyugodtan), hajlításokat, sok átmenetet, kézváltásokat, tolódást, oldaljárást, combra engedést, minél változatosabb patanyomfigurákkal (átlóváltás, középből, féllovarda, átváltás sarokból/sarokba, stb), csinálhatsz vele szlalomot, egy és több ívű kígyóvonalakat, eleje és hátulja körüli fordulatokat, hátraléptetést, kiskört, nagykört, a lényeg mindig ezek milyensége, minősége - tehát pl. már egy sima átmenetnél is fontos, hogy a ló beesik ügetésbe, majd felvételnél nyom egy satuféket, vagy épp, hogy 20 méter után még mindig belelép a megállításba is, ha a ló tudja, akkor próbálkozhatsz ugrásváltással, akármivel. Hazafele én szoktam tőle kérni állításokat, vállat/farat be, vagy ki feladatokat... A lényeg, hogy ahogy haladok, mindig egyre több feladatot adok neki, hogy ne kezdjen unatkozni.


Azzal nincs baj amúgy, ha hosszabb terepekre mentek, sőt - csak példának hoztam az ominózus esetet, hogy a kérdéses ló 10 éves sincs, és gyakorlatilag napi szinten sprintet kérnek tőle, van, hogy napi többször is, ez csak azért gond, mert még a galopp tréning sem erről szól, hogy minden nap uccu neki, ami a csövön kifér... Amúgy ha ismered a lovat, akkor nem lesz vele gond szerintem, a korával meg abszolút semmi baj, ha egészséges, akkor teljesen jó. Egy komoly díjló vagy ugróló még ilyen korban nem is feltétlenül van pályája csúcsán pl., sőt... :)

2013. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Okés, akkor ezeket a dolgokat majd elkezdem csinálni, úgy legalább neki sem annyi lesz az egész lovaglás, hogy "megyünk előre egyenesen". Köszönöm szépen :)
2013. júl. 9. 17:29
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Nem készülök regényt írni, csak röviden:

A barátnőm két éve vett egy 15 éves, welsh kancát. Azóta nem nőtte ki, a ló pedig (aki már 17! éves) úgy száguld vele terepen, hogy még az én hucul lovacskám (aki 6 éves) is alig tudja tartani vele a versenyt. Neki Hajni az első lova, és tökéletes bizalom van közöttük, és gyakran viccelődünk, hogy másik lovat vett, mint ami a hirdetésben volt, mert Hajnit soha, senki nem nézné 17 évesnek az életenergiája alapján. Boldog, szereti a gazdáját és olyan szeleburdi, mint egy kiscsikó:) 14 évesen a lovak a fénykorukban vannak, nincs azzal semmi gond:) Sok szerencsét!

2013. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. júl. 9. 22:06
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát ahol lovagolok ott van egy 24! éves angol telivér herélt és úgy szeret menni hogy képes ügetésben is elvinni (meg tudom állítani azért vitt el mert egy percre nem figyeltem). Ha az arab telivér is ilyen ugrálós,érzékeny fajta akkor VEDD MEG meg amúgy is
2015. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!