Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy kocsiban 298000 km van...

Ha egy kocsiban 298000 km van 5 évesen de flottában volt és szervizkönyves érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem
2010. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Cégautót nem érdemes venni, mindenki szívtelenül hajtja. Aki nem az meg megveszi gyorsan magának.
2010. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
300Ezer km-el 5éves autó? te meghülyültél? ez már max a bontóban
2010. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, azt kell megvenni, amiben 600000 km van és vissza van pörgetve 150-re. A magyar paraszt úgy szokta.

Egyébként, azt hogy mit érdemes megvenni erősen befolyásolja, hogy mennyibe kerül... szóval lehet, hogy megéri, lehet, hogy nem.

De a km-től önmagában nem kell félni, ha tényleg karban volt tartva az autó és nincs széthullva.

2010. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy karban tartott kocsi lefut 400-500 km-t is gond nélkül - ha mondjuk Audi. De ennyit egy dízel Ford is tud.

Egyet értek azzal, hogy a km még nem minden. Lehet ezt nem veszed meg, aztán veszel egy 190.000 km-eset amiben valójában ugyanennyi volt :)

Amúgy cégautót én sem vennék, hacsan nem nagyon nagyon olcsó. Aztán továbbadnám kis haszonnal.

2010. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Céges autó, sok kilométerrel... az ilyet messziről elkerülném. Én is jártam céges autóval. Közel sem vigyáztam rá annyira, mintha a sajátom lett volna. Szerintem ezzel majdnem mindenki így van. Kivétel, ha valaki tudja, hogy egyszer majd azt a kocsit megveheti a cégtől olcsón. Az, hogy szervízkönyves, nem jelenti azt, hogy a motorja nincsen szétküldve, vagy nem volt 43szor összetörve, stb... Különben is. 298000 km, még ha dízel, és vigyáztak rá, akkor sem kevés. Még 100-150ezer km, és a motor élete végére ér.
2010. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Körbejárnám.

Cégautó. Hát most kapásból az ismerőseim 80%át tudnám neked sorolni akik a céges autóra úgy vigyáznak mink a szemük fényére. Aztán mindegyik 200e fölött jár kilométerben. Ránézésre meg olyan 100-130 környékére mondanád!


Meg kell nézni, szépen alaposan. Ahogy előttem is leírták. A kocsi 5 éves, ha nem volt törve, és ép eszű ember hajtotta akkor még jó boltot is csinálhatsz (pont azért mert céges autó olcsóbban tudod megvenni).

Plusz ennek legalább tudod a szervíztörténetét.


Amit javaslok.

kezd el bújni az internetet. És keress rá ennek az autónak a jellemző, tipikus hibáira. Azokat amiket a gyár elismer és azokat is amiket a tulajdonosok mondanak.

Majd miközben lapozgatod a szervizkönyvet, strigulázd magadban, hogy jó, milyen alkatrész szokott még elrepülni, mire érdemes figyelni.


Aztán, ott van amit fentebb írtam. Megvan a listád mit kéne cserélni.Ha tényleg ennyire érdekel elviszed szerelőhöz, sec perc alatt megmondja az állapotfelmérés alapján, hogy mennyit kell rákölteni a járgányra. Innentől kezdve matekozhatsz magadban hogy NEKED mennyit ér meg, illetve ha egy 125ezer km futású ugyanilyen mennyibe kerülhet (amiben nem biztos h 125ezer van)..


Láttam már 50ezerrel is olyan autót amit a legnagyobb ellenségemnek se kívánnék. De olyan 300ezrest is amiben a motoron kívül már jóformán minden ki volt cserélve. Meg olyan 210ezres futásút amit folyamatosan gyári alkatrészekkel javítottak.

Ebből természetesen az 50ezrest vittél el legkorábban és most is azzal szívnak a legtöbbet.:)

2010. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Biztos, hogy nem vennék céges autót.

Mindenki (tisztelet a kivételnek) úgy bánik vele mint egy állattal.

Szomszédban egy dízel Passat van. Az emberke ki sem lépett még az ajtón, de már 100m-re van az otthonától. Most amikor repkednek a - -ok!


ütik-vágják őket.

2010. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Beatrix17 ***** válasza:
Nagyon nem kéne!5évesen ennyit futni csúnya dolog
2010. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kary07 válasza:

Üdv!


Ha jobban belegondolsz ,hogy egy benzines autó egyáltalán csak ennyire van tervezve 300 000 km egy diesel pedig kb 600 000 km akkor tényleg "bontó".

Viszont vannak kivételes esetek amikor megérheti ,de azok úgyis csak "erősítik a szabályt" én nem venném meg...

2010. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!