Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomásként Magyarorszá...

Friss diplomásként Magyarországon van értelme nekikezdeni a robotmunkának, hogy még 30 évesen se nagyon tudjak megvenni egy panellakást?

Figyelt kérdés
A környezetemben sok embernek van ehhez hasonló problémája, egyszerűen nem látjuk a jövőt, a lehetőségeket. A munkák legnagyobb része Pesten van meghirdetve, viszont vidékről felmenni és együtt nyögni másokkal az albérletet nem arra vezet, hogy tartalékoljon az ember. Viszont kimenni tegyük fel hajóra dolgozni vagy 5 évig, hogy valami minimális egzisztenciát teremtsek azért nem tűnik jó vállalkozásnak, mert szakmailag nulla maradok...Meglátások, vélemények?
2012. febr. 28. 12:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz jobbat?
2012. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 kapo1588 ***** válasza:
először is mi a szakmád? hol végeztél? és milyen színtű a nyelvtudásod.
2012. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
pénzügy és számvitel szak, Debrecen, erős közepes nyelvtudásom van
2012. febr. 28. 12:36
 4/23 A kérdező kommentje:
angolból
2012. febr. 28. 12:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj elhelyezkedni Angliában. Ott legalább fejlődik a nyelvtudásod. Férjem unokahúga vezető beosztásban dolgozott itthon az ikeában, most kint dolgozik Skóciában takarítónőként, és közel 3x keres többet odakint.
2012. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 kapo1588 ***** válasza:
86%

hát jó csak gondolom pénzügy végzettséggel nem éppen takarítani akar. Szerintem nézz mélyen magadba és gondold át hogy elég e az angolod ahhoz hogy bekerülj itthon egy multihoz. Ha igen akkor nem érdemes kimenned, majd a multitól szépen kimész egy fél évese külföldi megbizatásra. Ha viszont nem elég akkor ne is próbálkozz itthon diploma után irány anglia, légy kint egy évet tanulj meg jól angolul és ha visszajössz simán bekerülsz majd a multikhoz. és egy év alatt egy szép kis kezdőtőkét is összeszedhetsz.. (pl ha van diákhiteled betörlesztheted)

Kicsit tovaszaladtam de én így csinálnám a helyedbe. Már ha én nem így csináltam hehe:)

2012. febr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Csak szólok, hogy a takarítás egy nagyon tisztességes munka, tisztességesebb mint amit egy két pénzzel foglalkozó fazon művel.
2012. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 kapo1588 ***** válasza:
persze nem a munkát degradáltam. csak gondolom ha tanul éjszakázik 4-5 évet és érdekli is a dolog akkor szeretne azzal foglalkozni..
2012. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont azt a megoldást választod, hogy egy évre ki Angliába nyelvet tanulni, ahogy azt előttem írták, aztán pedig haza a multihoz, NE írd bele az önéletrajzodba, hogy külföldön dolgoztál. Nemigazán szeretik, mert itt többszörösét keresed meg mint otthon, és úgy vannak vele, hogy kevesebbért nem fogsz náluk maradni sokáig (tapasztalat ismerőseim álltal).
2012. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen is szakmailag majdhogynem nulla vagyok úgy, hogy nem mentem robotmunkára külföldre. Kb 3 évet volt olyan munkám, ami szakmai. A cégek itt tönkremennek, nehéz rendes állást találni, nekem most sincs.

Mentem volna robotolni bárhova, legalább világot láttam volna és lenne tökéletes nyelvtudásom.

Ez az ország úgy sz@r, ahogy van. Protekció nélkül nem megy. Nőként meg főleg nehéz, mert minden retkes háeres azt feltételezi magából kiindulva, hogy ha felvesz, akkor 3 hónap után lelépek szülni. Nem tudom hol és miből élnek ezek a mocskok, de nemhogy családalapításra nem gondolhatok, de még egy panellakást sem tudtam idáig venni.

2012. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!