Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A többi patás állat is olyan...

A többi patás állat is olyan okos mint a ló?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani, mivel a többi patást általában nem szükséges olyan szintre betanítani, mint a lovakat. Persze ott van a szamár és az öszvér, de ők elég öntörvényűek. A szarvasmarhákat is néha befogják a szekér elé, azonban ez a feladat sem kíván olyan intelligenciát, mint a lovaké (úgy értem a marhák csak sétálnak és közbe valaki megy mellettük, míg a lovaskocsinál a bakon ül a hajtó)
2013. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olvastam egyszer egy lovas újságban egy díjlovas versenyző családról, akik a kecskéiket is megtanították -- minden nehézség nélkül! -- a piaffe-ra, a passage-ra, a sorozat ugrásváltásra stb... Meg egy olyan családról is, akik fogathajtással foglalkoztak, és a lovaik mellett bekocsiztak egy fiatal szamár kancát is -- utóbbit néhány óra alatt, míg a lovaknál ez napokba, hetekbe telt. (A csacsi egész egyszerűen nem volt hajlandó a szokásos gyakorlatokat végezni, amit a lovakkal szoktak, hogy kettős futószár, csúszka stb., majd a gazdája hamar ráeszelkedett, hogy azért nem, mert ő már készen áll, minek csinálja ezeket a felesleges köröket? És amikor befogta, úgy ment minden, mintha már többéves rutinja lenne, nem volt vele semmi probléma.)


Azt, hogy a kecskék milyen okosak, személyes tapasztalatból is tudom, de más állatunk nem volt (csak kutya meg macska).

De az, hogy az állatok mit csinálnak meg az embernek és mit nem, az nem intelligencia kérdése. A tigris pl. elképesztően intelligens tud lenni, ha mondjuk táplálékszerzésről vagy veszély elől való menekülésről van szó. De az intelligenciáját soha nem fogja az ember szolgálatába állítani. A szamár vagy az öszvér is öntörvényű, igen, de nem azért nem csinálnak meg valamit a gazdájuknak, mert buták, hanem mert ők is gondolkodnak, és nem látják értelmét, vagy jobb ötletük van -- csak ezt nem tudják elmondani...

2013. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nos, a kecske páros ujjú patás, a ló pedig páratlan ujjú. Óriási fejlődéstani különbség. A ló rokonai a orrszarvú és a tapír. Egyik se egy észlény.
2013. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!