Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha születik egy csikóm,...

Ha születik egy csikóm, besüttethetem saját bélyegzéssel?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok ezekkel teljesen tisztában. Azt tudom, hogy pl. tisztavérű Kisbéri csikó lenne, tenyészetből, akkor nyereghelyen sütik. De ugye mostmár a sütést chipel is lehet helyettesíteni.

De mivel nem tisztavérű csikó lesz, és nem tartozik egyik fajtába sem (holland félvér x shagya arab), így csak egyszerű sütést kaphatna nyakra, de helyette chipet kap. Vagy nem?


És a fő kérdésem pedig az lenne, hogy saját mintájú sütést lehet-e tenni a lóra? Vagy ahhoz kell tenyészengedély, vagy ilyesmi?


Sportpónin láttam a combján egy fenyőfát sütésképp, ezért kérdezem. Semmi szám nem volt alatta, csak simán egy fenyőfa alakja.



2013. júl. 9. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyan képes lennél valamit belesüttetni a csikóba csak azért, hogy "jól nézzen ki" amikor nem muszáj kitenni ennek a tortúrának?
2013. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fenyőfa egy bizonyos lovarda sütése. Már több lovon is láttam ugyaolyan fenyőfát. Kell hozzá vmilyen engedély. De szerintem sokkal jobb a chip. Meg a lónak sem akkora stressz. Egyébként első. Nemtudom gondolkozol-e de ha besütik nem mindegy hogy egy koronát vagy egy szivecskét kap? Ugyanolyan szar érzés akkor neki! Szoval a sütés praktikusabb, a chipp állatbarátabb. Van olyan ismerősöm akinél minkettő van.
2013. júl. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A korona jelzi hogy magyar sportló, bizonyos szempontból értéknövelő tényező, és a tenyésztőszervezetnél előírás hogy legyen, de ha a ló nem tartozik semmilyen méneshez akkor minek süssünk bele bármit is ha nem muszáj?

Az összes ábra amit combon, vagy nyereghelyen látsz valamelyik tenyésztőszervezet saját jelzése.

2013. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy bármit is akarok tenni a csikóra, csak azért, hogy egyedi legyen. A fenyőfa miatt kérdeztem...

Köszönöm a választ.

2013. júl. 10. 10:14
 5/7 Valletta ***** válasza:
Nem sütheted le. Mivel fajtába nem tartozik, magyar félvér a csikó, a tenyésztési felügyelő süti/chipezi majd be.
2013. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A chip már kötelező, a sütést viszont emellett is alkalmaznám, mert ránézésre ad jó pár információt a lóról, mindenféle leolvasó nélkül, elég hozzá a két szemem. Ráadásul egy esetleges lóvásárlásnál nekem az lenne az első, hogy leellenőrizzem a sütést, úgyhogy felkeresem az illetékes lótenyésztési felügyelőt.

Az egyedi jelöléshez meg külön engedély kell, méneseknek, tenyésztőknek adják ki (legalább is szerintem). Egyedi jelölés történhet combon vagy vállon is.

2013. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. júl. 12. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!