Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Munka után mennyi ideig ne...

Munka után mennyi ideig ne igyon a ló?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről a szakma is vitatkozik. Vannak, akik egy órára elzárják a vizet, van aki addig amíg visszaáll a pulzusa, és vannak akik azt mondják hogy egészséges körülmények között tartott egészséges ló bármikor ihat, és a fentieket mára túlhaladta a tudomány.
2013. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÉN azért óráig nem szoktam hagyni :) , kb 20 körül, DE a munkától is függ hogy mennnyire dolgozik fő le meg ilyenek :)
2013. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 perc* :)
2013. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :)
2013. júl. 10. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
2 edzőnél voltam ahol nem zártuk a vizeket. A suliban viszont elzárjuk. Érdekes módon ahol nem zárjuk a vizet a lovak általában nem azoktak nekiesni az önitatónak. A suliban mindig nekiesnek a maradék víznek. Szerintem hozzászoknak a lovak hogy mindig van víz és nem tartják szükségesnek hogy azonnal igyanak. Ha nem zárod el a vizet fontos hogy mindig addig lépesd amíg vissza nem hűl a teste. Én itthon szoktam várni egy kicsit amíg nem látom hogy visszaállt minden normálisra. Ez a munkától is függ.
2013. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 x) ***** válasza:
Én meg szoktam várni amíg teljesen megszárad és kihűl. Fél óra kb, de nyilván sok mindentől változhat (hőmérséklet, munka mennyisége stb.)
2013. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a munkától is függ, szerintem nem percben mérhető - addig léptetem, míg a pulzusa és a légzésszáma nagyjából vissza nem áll normálisra, ez idő alatt szárad is. Ekkor leszállok, kikötöm, leszerelem, elpakolom a cuccait, ez már mondjuk max 5 perc, aztán bevezetem a helyére - sokszor nem rohamozza meg a vizet amúgy, előbb mindig megnézi, nincs-e abrak, sokszor hempereg, elvan magának, mire úgy dönt, időszerű inni.
2013. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!