Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a nyeregemelő jobb mint a...

Ez a nyeregemelő jobb mint a pokróc?

Figyelt kérdés
Van egy tanya a közelben ahol lehet lovat bérelni és én kibéreltem egyet, de mindig pokrócot kell tenni a nyerge alá, hogy kényelmesebb legyen neki. Én nem szeretem a pokrócot mert nehéz tárolni, tisztítani, nyergeléskor is bonyolult meg csúnya, egy ilyet akarok venni helyette. [link] Jó, mert kivágott a marjánál (magas marú a ló) és olcsó, mert nem tudok 10 ezer forintokat költeni zselére, bár tudom, hogy jobb. Ma néztem decathlonban, 3000 Ft, és jó az anyaga, nem az a "mosogatószivacs" féle, inkább, mint a polifoam, csak puhább, zselé-szerűbb.
2013. júl. 13. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamiért nem engedi most megnyitni, de itt a kép: [link] és zárt cellás a szivacs, tehát nem tud belőle az összes levegő kinyomódni.
2013. júl. 13. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a lóra jó a nyereg, akkor egy sima nyeregalátét elég, legfeljebb egy zselé mehet még az alátét és a zselé közé, hogy jobban eloszlassa a ló hátán a súlyt. Pokróc felesleges... Ha meg nem jó a lóra a nyereg, szerezzenek olyat, amelyik jó, mert onnantól meg akármit teszel a ló és a nyereg közé, nem lesz tőle kényelmes neki, maximum tünetileg (és ráadásul csak átmenetileg) elkozmetikázza a gondot.
2013. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó rá a nyereg, nagyon jó márkás Stübben nyerge van, csak egy régebbi gagyi nyeregtől egy foltban nincs szőre, és kímélni akarják inkább, meg arra lenne jó a szivacs, hogy eloszlassa a súlyom pl tanügetésnél, nem a 20000 ft-os nyerget akarom kompenzálni vele. :)
2013. júl. 13. 23:44
 4/5 Valletta ***** válasza:
Szerintem jó a szivacs a pokróc helyett.
2013. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azt kell tenni a lóra, amit a gazdája mond és ennyi. Egyébként a pokróc baromi jó nyeregalátét, meg kell tanulni vele nyergelni, de amúgy ideális. Hosszú túrákon (természetesen korrekt nyergelés mellett) soha nem töri föl a lovat, ráadásul pihenőkben, átnyergeléskor mindig új, tiszta felületet rakhatsz a lóra. Annak idején túrában mi is használtuk, nagyon nagy megelégedéssel. Sőt, én még távlovaglásban is versenyeztem vele, ott nekem mondjuk azért kellett, mert enélkül sehogy se tudtam elérni a minimum kötelező súlyt.

Mindenesetre én a helyedben nem költenék még háromezret sem más lovára, úgyis a gazdája mondja meg, mivel nyergelheted.

2013. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!