Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kimennék terepre de a szomszéd...

Kimennék terepre de a szomszéd csikó utánam jön és hergeli a lovam. Mi tegyek? Megszokják egymást?

Figyelt kérdés
Elindultam lépésben a hátsó udvaron hogy terepezek egyet, erre megjelent a szomszédnak a póni csikója, ami csődör és jött az enyém után, az enyém meg forgott meg hisztizett. Összeszagoltattuk később őket akkor meg rásunyított. Ez volt tegnap. Ma ismét kilovagoltam volna, de megint jött a póni csikó, most az enyém ment tovább szépen, de amikor a kis paci vágtázott az enyém is ugrott volna be, így bejöttem inkább. A hátsó kertben még legeltettem, de a kis csikó nem ment ki, hiába hívta az anyja. Végül a szomszéd jött és nagynehezen hazahajtotta. Most mit tudok tenni? MErt másfelé nem tudok kimenni lovagolni.
2013. júl. 14. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélned kell a szomszéddal, ha ő nem akarja elzárni a csikót, vagy megkötni akkor ajánld fel neki hogy mielőtt kimennél lovagolni majd te mindig átmész és megkötöd. Ez a legegyszerűbb.Ha durvább dolgokhoz kell folyamodni akkor mond meg hogy feljelented mert nem foglalkozik a csikóval hogy hova megy, engedi szélnek...
2013. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A mai után azt mondta hogy megköti. De ha nem ezeket a dolgokat nézzük, akkor esetleg ha mégse köti meg akkor a lovam megszokja a társaságát?
2013. júl. 14. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem is van egy póni csődöröm, pici 75centi, a kancám 170fölött, tehát csikó biztos nem lesz belőle, ezért együtt tartom őket. Jól megvannak, de ha karámban akarok dolgozni a kancámmal akkor a pónit meg kell kötni mert állandóan ugrálja a kancát. Ez nem fog változni hisz csődör, benne lesz az ösztön. Ha azt mondta megköti, reménykedjél, de ha mégsem akkor tényleg mond meg neki hogy ennyit megteszel te is, 5perc alatt megkötöd és már mehetsz is.
2013. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, egészen egyszerűen azért, mert csődör. Lehet, hogy megszokja, de ettől még meg fog állni neki, be fog terpeszteni, vagy verni a feszkót, függetlenül attól, hogy ismerik egymást. Ráadásul ha kimész terepre, a csikó pedig szabadon van és követ, abból bármi baleset történhet, és inkább ne kockáztasd, hogy a Te felelősséged legyen, ha a csődör eltűnik, elütik, vagy ki tudja, mi lesz vele.

A másik, nem is feltétlenül megkötni kéne, hanem megoldani, hogy ne tudjon kijutni az ő területükről, ez azért szerintem nekik alapjáraton is fontos kéne, hogy legyen.

2013. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(egyébként láttam én már póni csődört befedezni böszme nagy kancát, ne aggódj, ha elég ideig gondolkodnak rajta, akkor megoldják a dolgot...).
2013. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szomszédnak kötelessége lenne úgy tartani a csikót, hogy az másokat ne veszélyeztessen.... De ha erre nem hajlandó, akkor azon a részen, ahol át szokott hozzátok jönni, csinálj egy villanypásztort. A szomszédnak meg add oda a számlát, hogy ennyibe került, amit venned kellett és legyen szíves fizesse ki.
2013. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!