Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Korai lenne még lovat venni?

Korai lenne még lovat venni?

Figyelt kérdés
10 hónapja lovagolok, de úgy érzem, hogy ez "szerelem első látásra". Nagyon szeretnék egy saját lovat! Még ugratni nem ugrattam soha, csak a vágtánál tartunk, meg egyszer-kétszer járóiskola. De a szüleim belemennének ,hogy max. 800000 Ft-ig vennének egy kisbéri félvért, és fizetnék a 45000 Ft-os bértartást és mellette a 2500 Ft-os edzést. Én nagyon soknak látom ezt az összeget, és ők is, de azt mondják, hogyha szeretem csinálni, akkor vesznek lovat..nem korai ez még? Nagyon szeretném, de ha úgy döntök, hogy abbahagyom, akkor felesleges volt megvenni...szerintetek, korai megvenni? Várjak még egy kicsit? (nagyon-nagyon szeretném, de nagyonsok pénzről van szó)

2013. júl. 15. 17:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok, 5 éve lovagolok, és most kaptam lovat :) nagyon szerencsés vagy, ha 10 hónap után a szüleid vesznek neked egy lovat, de ha őszinte vagyok, akkor én örülök, hogy csak most kaptam. Ismered a lovat, vagy hirdetésből veszed??? szerintem mindenképp érdemes olyan lovat venni, amit ismersz :)
2013. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évesen kaptam meg az első lovam, 5 hónap lovaglás után, hozzáteszem én nagyon gyorsan fejlődtem. Egy 4 éves lovat kaptam. Szerintem nincs jobb dolog a saját lónál. Azt tudnod kell, hogy itt nem lesz barátokra idő, én 8 éve nem tudtam elmenni nyaralni és nincs olyan hogy nincs kedvem. Nekem mindennap edzés van. Ha valami baj van a lóval éjjel 2-kor is menni kell. Ha lebetegszik akkor az állatorvosi költség sem kevés. Én havi 150.000 forintot költök rá. De mindezek ellenére soha nem bántam meg. Egy ló kitartásra, becsületre, alázatosságra, felelősségre, tisztaságra tanít. Ha a szüleid megveszik a lovat akkor biztos nem fogod abbahagyni a lovaglást, nem lesz esélyed rá. Megszereted a lovat és félni fogsz eladni nehogy rossz helyre kerüljön, ezért küzdeni fogsz érte. Szerintem megérné megvenni, ebben a korban van a legnagyobb jellemformáló ereje. És gondolj bele elkezdesz versenyezni és jó esetben nyertek az a világon a legjobb érzés. Büszke leszel a lovadra és magadra, mert ezt mind ti értétek el. Sok sikert!
2013. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!