Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 éves lovat érdemes herélni?

12 éves lovat érdemes herélni?

Figyelt kérdés
4 éve van meg,hobbypaci.Eddig semmi gond nem volt vele,ezért a herélés el is felejtődött.Most viszont már 2 alklommal is azt vettem észre lovaglás közben,mitha támadni akarná a lovakat.Érdekes módon a kancák továbbra se érdekli a heréltket támadná.Ha ellovagolok mellettük közelebb,sunyít,vissztart,nyuljál feléjük.Amikor pálcával odacspatam érte megpróbált elvinni...Emberre semmi vszélyt nem jelent.Mi lehet az oka,hogy ennyi idő utánn "megbuggyant"?Ugyanabban a lovardában vagyunk amióta megvettem,semmi körülmény nem változott.Gondolkodjak el a herélésen?

2013. júl. 11. 22:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Edzőm azt mondta,ne rohanjak a dokihoz rögtön,néha bepróbálkoznak,csak helyre kell rakni az agyát...Ha én nem birok vele-egyelőre még nyerésre állok:)-akkor felül ő párszor.
2013. júl. 11. 22:33
 2/3 anonim ***** válasza:
12 évesen már nem érdemes herélni a lovat, az edződnek igaza van: helyre kell rakni és nem lesz gond. Az én csődörömmel is volt már ilyen - véletlenül kiraktak a karámjába egy heréltet és csúnyán összeverekedtek (komoly baj végül nem lett). Másnap ugyan azzal a heréltel lovagoltam egy pályán és a csődör amint meglátta bekattant és neki akart rontani. Eltartott egy fél órába mire lenyugodott - még pálca is kellett a kezembe, amire eddig nála sosem volt szükség.
2013. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem fedmén, akkor értelmetlen meghagyni csődörnek, de az, hogy csak heréltek lovaknak kakaskodik, az simán lovashiba. Határozottság kérdése, ne hagyd rá, ha ménesben lenne, és a rangsort rendeznék, az egy másik dolog, de lovas alatt dolgozni kell, szedje össze magát, nem feszkózhat, vagy rugdoshat, stb. Valószínűleg elég lesz az agyát "helyretenni". :)

Mindenesetre amennyiben nem mén, csak csődör, én heréltetném, mert a lónak is jobb úgy - nem kell állandóan külön, elzárva tartani a többitől, érintkezhet a környezetével, a többi lóval. Bár ha jól értem, bokszos tartásban van, de ha van mód legelőre kitenni a többiek mellé, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz mentálisan ő is :)

2013. júl. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!