Kezdőoldal » Állatok » Lovak » :) hogyan vegyem rá a szüleime...

Blankica kérdése:

:) hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek nekem lovat? értek hozzájuk és velük szeretnék felnőtt koromban is foglalkozni:) lovasoktatónak készülök! Havonta ridegtartásban meg 20000 ft. (ami szerintem a 50000 ft hoz semmi)?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Miért akarsz lovat? Meg akarod enni? Ugyanis a "táplálkozás" rovatba írtad a kérdésedet!
2013. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

1. A lóvásárlás fontos szabály a szüleid szempontjából!


Ha lovat vesznek neked azt igazából maguknak kell hogy megvegyék hiszen a legtöbb tizenéves gyorsan megunja! (persze nem biztos hogy te ilyen vagy)


Gondolj bele hogy egy ló megélheti a 30 évet is!


Rátérve a kérdésedre:


Én 14 évesen kaptam meg az első lovam. És igazából ha azt mondtam volna édesapámnak hogy csak ha úgy hobbiból kell fix nem veszi meg. Én akkoriban úgy vettem rá, hogy elkezdtem foglalkozni az olyan dolgokkal mint a díjugratás, díjlovaglás és mivel mi lovakat béreltünk (méghozzá drágán) és sokat jártam a versenyeket, édesapám megunta és azt mondta vesz nekem egy lovat amivel rendesen versenyezhetek! Szóval ez a módszer nálam bevált megéri kipróbálnod! ;)

2013. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha annyira értesz hozzá,akkor gondolom felesleges is mondani,hogy nem a bértartás a sok,hanem hogyha lebetegszik és állatorvos kell vagy esetleg műtét,az egy kisebb vagyonba kerül.


De egy ilyen lovat mondjuk bárki megengedhet magának,nagyon kemény fajta,sütéssel is rendelkezik csak kicsit lapos a mozgása,de neked pont megfelelő lenne. Tartása fillérekből meg van. [link]

2013. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Én soha nem értettem mit kell ezen annyit hisztizni...

A szüleid biztos nem azért nem vesznek lovat, hogy neked szar legyen. Hatalmas kiadás, és meg kell érteni hogy erre nem mindenkinek van kerete!

Gondolj bele, mennyivel rosszabb lenne ha most megkapnád a lovat, 2 hónap múlva meg vagy éhen hal, vagy tovább adjátok, mert nem tudjátok fizetni a bértartását. Vagy megbetegszik, és nincs pénz a gyógyítására, mehet egyből vágóra. Meg eshet, és ezzel a szüleid is tisztában vannak!

Menj és tanulj! Képezd magad, szerezz tapasztalatokat, próbálj ki minél többféle lovat, tudj meg mindent a lovaglásról, hogy ha majd eljön az ideje, akkor úgy állhass a dologhoz hogy mindenben biztos vagy, és nem hibázhatsz.

Meg hidd el, sokkal nagyobb sikerélményt ad az, ha Te saját magad dolgozol meg a lovadért, és nem csak az öledbe hullik, mert apucinak épp tele a pénztárcája. Sokkal jobban fogd becsülni! És ez így van mindennel az életben!

2013. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

bocs:)

először írok ide és így sikerült,de azért kössz:)

a tanulásról: kitűnő tanuló vagyok és lovaglásból már nem olyan naygokat,de már ugratok:)

2013. júl. 17. 07:23
 6/7 anonim válasza:
Szerintem annak hogy nem kapsz lovat oka van . Nem hülyék a szüleid . Hány éves vagy ?
2013. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindig is rajongtam a lovakért, elmentem lovardába, kérdezgettem mi mire való, stb. Akartam is, de rájöttem, hogy úgyis megunnám, és a szüleim nem keresnek annyit amennyiből ellehetne látni egy lovat(apám 50,000-t keres). Szóval te is gondold végig, hogy miért nem lehet lovad.
2013. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!