Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi fehérjét kell ennie...

Mennyi fehérjét kell ennie egy felnőtt nőnek, aki nem végez megterhelő fizikai munkát? Hatalmas különbségeket látok egyes helyeken.21 éves nő?

Figyelt kérdés

Egy orvosi könyvben azt olvastam, hogy 0,8-cal kell beszoroznom a testtömegem, ez alapján 45g fehérje kell egy nap. Egy másik helyen pedig 2xtestsúly számítást láttam, ezek szerint már 90g-ot kellene ennem, viszont azt is olvastam, hogy a túl sok protein leterheli a vesét és ha nem épül izomzatba csak kipisiljük.

Mi az igazság?

Vegetáriánus vagyok és napi 35-45g fehérjét szoktam bevinni, és nem tudom eldönteni vegyek e tejsavófehérjét, amiből egy adag 22g-ot tartalmaz.


2013. márc. 15. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem 1g testsúlykilogrammonként/ nap TELJES ÉRTÉKŰ fehérje, vagyis állati eredetű és nem növényi.


Vagy ha nagyon ismered és tudsz játszani az egyes növények aminosav láncainak az összepárosításával, akkor jó a növényi is. :)

2014. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!