Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 500 mg C-Vitamin elegendő...

Napi 500 mg C-Vitamin elegendő egy felnőtt férfi számára?

Figyelt kérdés
Olvastam cikkeket, amiben leírták, hogy pl.: Szent-Györgyi Albert rengeteg C-Vitamint szedett naponta, ezzel őrizte meg az egészségét. Illetve, hogy a régi meglátások szerint a 60 mg C-Vitamin szükséglet épp csak azt előzi meg, hogy ne legyél skorbutos. De más oldalakon azt írják, hogy egyes orvosok akár a 8-10 ezer mg napi mennyiségre esküsznek. Akkor most mi az igazság? 500 mg elég?

2013. jan. 19. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

egyik válasz : elég

másik : kevés,ezer kéne

harmadik : sok ,100 is elég

stb,stb

2013. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Mire, vagy mi ellen?

A mendemondáknak meg nem muszáj hinni.

Ja, én egy mg-ot sem szedek. Állítólag vesekövet csinál. Szóval csak normálisan. Mindent.

2013. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

szia,500 mg ot kell szedni,vagy érdemes szedni.

az 1000 már túl sok,és csak kipisilnéd.

azt még hozzátenném ha valakinek gyomorsava van nem a sima C vitamint szedje hanem lehet kapi C vitamin Buffered név alatt ami a gyomrot kiméli.

2013. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A szervezet napi C-vitamin szükségletének kielégítésére általában a napi 500 mg-ot javasolják. A szervezet a C vitamint nem tárolja, így abból nem érdemes "túlfogyasztani".
2013. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt a válaszolók nem kémikusok és egyet nem tudnak van a kémiában egy elv a nagy feleslegben alkalmazás elve ami azt jelenti hogy valamely kémiai folyamat akkor megy végig kielégítően ha igan nagy feleslegben alkalmazzák a reagens anyagot. Nos egyszerűen ahhoz hogy a napi szükséges C vitamin lekötödjön ahhoz legalább 500mg-ot kell fogyasztani.Ha már betegség van akkor 1000-1500mg kell!Gyógyászatban ezt lökésterápiának hívják!

Vegyész

2013. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én naponta 500 mg-ot szedek, ezzel próbálom fedezni a napi szükségletemet, persze mellette eszek gyümölcsöket is, azzal még napi 40-50mg bemegy. Folytatom akkor ezt a szokásomat. Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 19. 21:27
 7/8 anonim válasza:
én 1000 mgos c vitamint szedek és ebben az évben még nem is voltam beteg. most véletlenül gyógyszertàros félreértette én meg nem vettem észre, ezért most 1200 mgosat eszek.:))
2013. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagybotos ***** válasza:

erős sportolás,nehéz fizikai munka esetén akár 1000. pihenésben 100-200.

(TF-et végeztem.)

2019. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!