Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiújulhat a lisztérzékenység...

Kiújulhat a lisztérzékenység felnőtt korban?

Figyelt kérdés
1 éves koromban lisztérzékenységet diagnosztizáltak nálam. Szigorúan betartott étrendnek köszönhetően 4-5 éves koromra tünetmentes lettem. Azt követően fogyaszthattam bármit. Tudom, hogy az ilyesmi nem szokott elmúlni, de nálam ezt történt. Most 30 éves vagyok, és az elmúlt fél évben köldöktáji szúró hasi fájdalmat, puffadást, teltségérzetet, gyengeséget, fáradékonyságot, tapasztalok.. Vettek vért, hogy lisztérzékenység van-e a háttérben, és az eredmény negatív lett. Vérből 100 százalékos bizonyossággal ki lehet mutatni a lisztérzékenységet?

2013. ápr. 20. 10:32
 1/3 anonim válasza:
Én úgy tudom igen,habár ez leginkább gyermekkorban kialakuló betegség.Az én párom 55 volt amikor az első tünetek jelentkeztek.Azt mondták az orvosok ez nagyon ritka.
2013. ápr. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vérből nem lehet 100%-ra kimutatni.

Sajnos, nem kiújult a betegséged, hanem el sem múlt, csak tünetmentes voltál! A lisztérzékenység a tudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, csak az élethosszig tartó gluténmentes diéta a megoldás. Tehát te jelenleg is lisztérzékeny vagy! Minél előbb menj szakrendelésre (gasztróra!). Amúgy sokaknál jelentkeznek a tünetek 30 körül, gyerekszülések után stb. Én is 30 évesen lettem LÉ, nekem gyermekkoromban nem voltak tüneteim. Javaslom a liszerzekeny.hu tanulmányozását!!!

A kezeletlen lisztérzékenység többek között csontritkulást, vashiányt, ca, mg hiányt, ezáltal görcsöket, a fokak korai romlását, bőrtüneteket (ekcéma és egy speciális bőrbetegség), további allergiák kialakulását, pajzsmirigy betegségeket, cukorbetegséget, vetéléseket (!) és sajnos egy speciális rosszindulatú daganatot is okozhat. Nem vicc, sos olvass utána és irány a gasztró!

32 éves, 1,5 éves lisztérzékeny anyuka :)

2013. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, közben a gyerekem is segít gépelni :D FoGak :D És 1,5 éve vagyok LÉ.
2013. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!