Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen fajta ló?

Vera25 kérdése:

Ez milyen fajta ló?

Figyelt kérdés

kb.2 éves,158cm,csődör


[link]



[link]



2013. júl. 16. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Sütetlen falusi zugcsikónak tűnik. A hátulja csámpás és gyenge.
2013. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem tudom, de eléggé sovány szegény. Ha a tiéd, akkor egy kicsit tartsd jobban.

Egyébként szép ló.

2013. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értelmes válaszokat kértem hozzáértő emberektől. Attól,hogy valami nem tökéletes,és nincs papirja még nem rossz,mekkelekektol bunkosagra nem vagyok kíváncsi.


Igen,az én lovam,de csak tegnap este hoztuk,tudom hogy sovány majd nálunk rendbe jön.Egyébként elobe sokkal szebb,mert ragyog a szore.:)

2013. júl. 16. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tökéletes...de azért ne legyen már jó, hogy nincs két éves korára se besütve, így aztán, se útlevél se semmi, ami megjegyzem 2000 óta kötelező. Ez több mint nem tökéletes. Annak adják el aminek akarják.

Megjegyzem így aztán fogalmam sincs milyen papírja van egyáltalán, és nem a származására gondolok, hanem úgy összességében, ami a tulajdonviszonyokat igazolja. Hiszen a ló beazonosíthatatlan!!! Egyszer csak jön valaki és majd közli, hogy loptad és ez az övé. Ki fogja megmondani ki hazudik?

Meg úgy általában az oltásokat, egészségügyi kezeléseket, vérvételt stb. mire vezetitek fel? Hatósági állatorvos meg ne lássa.

Áhh, Te még nem nőtted ki a józan észt elsöprő lószeretetet. Ez nem bunkóság, hanem tény. Sajnálom, hogy bunkóságnak értékeled, hogy nem értesz hozzá.

2013. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg valami félvér
2013. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés hanem a ló fajtájára voltam kíváncsi.Hiába háborogsz rajta.A volt tulaj nem rakatott bele chipet,szóval nem én tehetek róla,és ide senki nem fog besétálni,hogy loptam mivel adásvételi szerződéssel hoztam el.Megérte 60 ezer forintért erről ennyit.:)
2013. júl. 16. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Adásvételiddel kitörölheted a hátsódat, mert a lónak nincsen egyedi azonosítója, amit meghivatkozhatsz a szerződésben, ezért humbug az egész, semmi se igazolja, hogy az a szerződés melyik lóra vonatkozik. Azt se igazolja így semmi, hogy a ló megkapta az oltásait, és egészséges, ha bármi baja van, nincs az a garanciális betegség, amit az előző tulajnak el kéne ismernie...

A ló amúgy sima félvér, 0-ás sütést kaphat, nem sorolható fajtába, még használati típusba se nagyon, de egy év alatt ki lehet pofozni, addig úgyse lehet dolgoztatni. Hobbira jó lesz.

2013. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Kissé mintha pontyháta lenne, valamilyen félvérnek tűnik nekem is. Angol telivér lehet benne, de ezt általában a viselkedése is mutatja, ha temperamentumosabb, akkor telivérezett. Esetleg kisbéri lehetett valamelyik felmenője, bár azok magasabbak, (165 cm és magasabb) de még ő is nőhet. Mindenképp csináltasd meg az útlevelét, chippeltesd, esetleg süttesd is be, sütött lovat kevésbé lopnak, szerintem megéri. Állatorvost valószínű nem sokat látott eddig, úgyhogy figyelj arra is, hogy kivizsgálják, és oltsák, féreghajtsák, ez okozhatja a soványságát is. Mivel nem ismertek a felmenői, és külleme sem extra, indokolt lehet kiheréltetni, neked is, neki is, és a környékbeli kancatulajdonosoknak is egyszerűbb lesz. Ha rendesen takarmányozod, rendbe fog jönni egy év alatt, addig meg úgyse lovagolod. :)
2013. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Valletta ***** válasza:
Mivel nincs sütve, sosem tudjuk meg. Egy fajta jegyeit sem viseli kifejezetten. Ha lesütteted is nullásra fogják sütni.
2013. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2013. júl. 17. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!