Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lónak ha lovardában...

Fríz lónak ha lovardában tartom akkor a rideg tartás vagy a boxos tartás a jobb?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik legyen és ahol tartanám ott a:

-boxos tartás:55000ft

-rideg tartása:40000ft



2013. júl. 19. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy fríz kanca lenne.
2013. júl. 19. 14:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mit akarsz csinálni vele.
2013. júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
lovagolni pár év múlva ami olyan 1-2 év lesz versenyezni és majd szeretném, hogy legyen kiscsikója
2013. júl. 20. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a fríz nem különleges, ugyanolyan ló, mint egy lipicai, egy hucul vagy egy angol telivér. Minden lovat lehet kint tartani, én a selyemszőrű magyar sportlovamat télen-nyáron legelőn tartom, tényleg elég vékony a szőre, télen kap takarót, nem fagy meg, nem volt még soha beteg a hideg miatt, elvan a haverjaival. Ha neked teljesen mindegy pénz szempontjából, akkor is meggondolandó a ridegtartás, én valamiért jobban szeretem, persze nagyon jó dolog, ha saját boxa van a lovadnak, meg minden, de a ridegtartás olcsóbb, és a lovadnak mindegy, hol van, hozzászokik, ráadásul nálunk is van két fríz, mindketten kint vannak, télen olyanok, mint a fekete plüssmacik, vastagabb a szőrük, mint egynéhány póninak. Az én lovam most várja a második csikóját, az első csikója egy arabtól született, most lesz két éves, egész évben tökéletesen elvan kint. Attól, hogy fríz, nem nagyon igényel ilyen téren különleges bánásmódot.
2013. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Akkor kinn fogom tartani.Télen kell neki takaró?Vagy majd meglátom mennyi szőre lesz és attól függ.Nem is azért kérdeztem, mert különleges csak hátha más az igénye.De akkor nem baj, ha a csikóval kinn van.

Köszönöm a választ akkor kinn fogom tartani az lehet az anyagiaknak is jobb.

2013. júl. 20. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!