Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell belőni, hogy automat...

Hogy kell belőni, hogy automatikusan jó helyen menjek egy úton autóval?

Figyelt kérdés

Nem megy. Jó, ritkán vezetek hetente egyszer-kétszer ha megengerdik a szüleim, de nem nagyonm megy az, ami egy régóta vezetőnek simán. Hogy jobbra tartanak anélkül, hogy észre vennék ezt...

Folyton nézem a tükröt, hogy mennyi hely van a padkától, és mennyi a szembe elsuhanó autónak.

A gond az, hogy '. nem akarok padkának menni, vagy le az árokba.". nem akarom, hogy egy autó 50-70nel súroljon...

És folyton parázok.

Hogy lehet ezt megszokni?

Nem értem sehogysem...



2012. máj. 10. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Az út megvan döntve egy kicsit , hogy az eső lefolyjon róla gyorsan.

A középső vonalat(felezővonal) próbáld figyelni és próbáld úgy tartani az autót.

Nekem igazából egy hetet sem tartott és hozzá szoktam.

Amúgy nehéz ezt így elmagyarázni :) belefogsz jönni magadtól is.

2012. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Távolabbi pontokat szúrj ki: Előtted haladó gépjárműveket, épületeket stb. A kocsi orrát igazítsd ezekhez. A tükörrel nem érdemes ilyenkor bíbelődni, csak parkoláskor.
2012. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg pont azt mondta mindenki, hogy időnként a tükrőbe nézzem a padkát, hogy hol van...
2012. máj. 10. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne a tükröt nézd. Kövesd sokat az előtted haladót vagy vezess olyan úton sokat, ahol fel van festve a felező, de nem brutàl széles a sáv. Így idővel megtanulod, hol az autód jobb széle. És hidd el, idő kérdése csak, hogy megszokjad.
2012. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha a nyomvájúba mész. Az egy kicsit vezeti a kerekeket. ha az a táv megvan szokva utána semmi gond.

Amire figyelned kell az az hogy nem középen ülsz mindíg jusson eszedbe. A felezővonalhoz tudsz irányt tartani.

Meg mikor áll az autó egy patka mellett olyan 10-20 cm re szállj be és nézd meg a patka felőli tükörből hogy mit látsz. Az se baj ha kicsit jobban lefelé állítod a tükröt hogy lásd a hátso kerék sarkát és az útpatkát. Onnan lehet tájékozódni. Vagy vegyél ilyen kis tükörlapra ragasztható segédtükröt az is sokat tud segíteni én minden dobozos autómra szoktam olyat tenni ,sokkal jobb tájékozódási lehetőségeket ad.

Mikor vezetni kezdtem bennem is felmerült ez a kérdés.

De aztán már valahogy rááll az ember szeme és nem is gondolkozol vagy erölködsz hogy hol menj mert olyasmi lesz mintha sétálnál. Csak gyakorlás kérdése.

2012. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy az is jó válasz hogy kövesd az előtted haladót.

Már ha van!.. De kb ha ugyanoda próbálod tenni az autód bal sarkát mint ahol az előző megy akkor az is jó megoldás.

De ez is autófüggő.. Nevessetek ki de szerintem a női autókat nehezebb vezetni mint a férfi autókat!!

Annyira le vannak kerekítve hogy fogalmam sincs hol az eleje. Egy merőleges vonal nincs benne amihez be lehetne lőni az egyenest. Nekem fiatal koromban kocka formájú autóim voltak. Annak odatettem a motorháztetejét a vonalmellé és az jó helyen ment. A mostani kis dugó kocsiknak a motorháztetejét nem látom ott kezdődnek a problémák. Nem csodálkozom ,hogy nehéz belőni hol az a hely ahol menni kéne.

2012. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én ezt valahogy mindig ösztönből csináltam, nem volt ilyen gondom. (Kezdőként volt más, pl. lejtőn elindulás, vagy parkolás.) Megpróbáltam átgondolni, és én is arra jutottam, amit írt már valaki, hogy távolra kell nézni, és úgy tartani az irányt. Az már régen rossz, ha folyton magad köré vagy netán hátra figyelgetve próbálod magad az úton tartani. Tükör ilyenkor fel se merül. Az csak arra kell, hogy a mögötted levő forgalmat tudd követni vele, tehát ha valamilyen manővert akarsz végrehajtani (előzés, irányváltás), akkor el tudd kerülni, hogy hátulról belédrohanjon valaki. De iránytartáshoz nem kell.


Ezt leginkább a gyakorlatban, lehetőleg kevésbé stresszes körülmények között lehet begyakorolni. Tehát minél többet kéne menni, minél gyakrabban, és akkor megjön az önbizalom. Persze ilyen hajmeresztő benzinárak mellett ezt kevesen engedhetik meg maguknak.

2012. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább ne vezess.
2012. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem belőve elég nehéz vezetni... gondolj stohl bucira
2012. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!