Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyakszíj lecsúszik a ló nyakán?

A nyakszíj lecsúszik a ló nyakán?

Figyelt kérdés
Terepre járok vele, és van egy hosszú mező, ahol mindig megeresztjük őket, de a nagyon gyors galoppot nem mindig tudom végig kikönnyíteni, és van, hogy visszahuppanok a hátára. Arra gondoltam hogy csinálok/csináltatok egy nyakszíjat, hogy ilyenkor meg tudjak kapaszkodni (a nyergébe nem tudok, a sörénye meg tüsi) és ne pattanjak vissza szegénynek a hátába, de nem tudom, hogy amúgy előrecsúszkál-e, mert ha mindig lecsúszik, akkor a 4 órás terepen tuti megőrülök tőle, hogy visszahúzogassam, mert csak egy vágtánál használnám, amúgy nem fognám. Valakinek tapasztalat?
2013. júl. 19. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az "okosak" csak meg akarnak kímélni egy csúnya balesettől. :-P Nem csak magadat, a lovadat is veszélyezteted, ha kapaszkodóra van szükséged egy gyorsabb vágtánál. Ugyanis ha kapaszkodnod kell, akkor nem lehet korrekt a szárkezelésed, márpedig egy ereszdelahajam-vágtánál ha a ló nincs folyamatos kontroll alatt, ha nincs rugalmas kapcsolat a szája és a kezed között, az egyensúlyát sem fogja tudni úgy megőrizni, ha ehhez még te sem ülsz korrekten (nyilván nem, mert ha úgy ülnél, nem lenne szükséged nyakszíjra) akkor végképp bajban van szegény ló. Baromi nagy perecelés lehet a vége és nem biztos, hogy a lovad nem sérül meg. Én nem kockáztatnám. Lehet engem is lepontozni az "okosság" miatt, de azért is kaptam a diplomámat (többek között), hogy a hozzád hasonló felelőtlen és még nem eléggé képzett lovasokat megmentsem a saját hülyeségüktől.
2013. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Valletta ***** válasza:
Ha legeltetsz, értelemszerűen lecsúszik, hacsak nem kötötd a nyereghez, de az meg nagyon bóvli már. Én is egyet értek az okoskodókkal, a minimum lenne, hogy legyen olyan ülésed, hogy ne huppogj, de ha már így is ki akarsz menni, legalább tegyél fel nyakszíjat. Egyébként legeltetéshez érdemes leszállni a lóról, mert más a munka és más a pihenés. Munka közben nem legel a ló, pihenés közben pedig kedvez neki a lovas azzal, hogy leszáll róla, hevedert lazít, a nyakszíjat is leveheted. Problémák forrása lehet ha nyeregből legeltetsz.
2013. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem kell személyesen ismernelek ahhoz, hogy átlássam, hogy gáz van, ha magad ismered be ,hogy huppogsz a nyeregben, ha kapaszkodsz kézzel, akkor a ló eleje nincs kontroll alatt ,valószínűleg az elejére is van esve, mert amint kapaszkodsz, az ülésed is instabillá válik, másképp nem is huppognál. Ilyen tudással eleve nem jó bevállalni egy eszetlen, gyors vágtát, de még terepre kimenni se, mert életveszélyes. Tudom, hogy vannak olyan helyek, ahol első alkalommal ugrással, vágtával, mindennel mehetsz terepre, és ha ott maradsz a lovon, akkor máris mindent tudsz, aztán az ember meg vérig van sértve, ha egy épkézláb helyen meglátva őt egyből futószárra teszik, vagy esetleg egy képzettebb lovat már ügetésbe se tud beugratni normálisan... Ha valami nem megy, akkor meg kell tanulni, nem pedig kifogásokat és tüneti kezelést keresni. Az olimpiai bajnokok se véletlenül ülnek fel időről időre futószárra, nem szégyen az... De nyilván arra hallgatsz, akire akarsz, ha valamelyik téged ismerő, vérprofi azt mondja, hogy uccu neki, ha meghalsz, majd elmegy a temetésedre, az is a Ti dolgotok, nem az enyém. Jó tanács volt, se több, se kevesebb.

A kérdésedre pedig válaszoltam már akkor is. Nem csúszik sehova.

2013. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat is, de el tudom dönteni, mit csináljak. A saját lovamról van szó, idős, "automata" kisbéri, szinte szóra csinál mindent, ő tanított meg a díjlovaglás, meg az ugratás alapjaira, aztán tavaly egy nagyon csúnyát estem, mikor elszakadt a heveder terepen mászatáskor, és nem ülhettem sokáig lóra, most meg nehéz visszaszoknom, meg fáj is néha. Viszont a régi társasággal jó újra kimenni terepre, a lovam is élvezi, sokáig nem vágtáztak egyáltalán miattam, de a lovat tudom akár kantár nélkül is kontrollálni, úgyhogy egy-egy gatyavágta belefér szerintem, ameddig vissza nem szokom, addig kapaszkodok majd.
2013. júl. 20. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!