Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Átlagosan mennyi egy ló...

Átlagosan mennyi egy ló belovaglása?

Figyelt kérdés
3 éves csikóról van szó alapszinten be szereténk valamelyik lovardával lovagoltatni. Átlagosan ez mennyi idő és árban kb mennyi?
2013. júl. 23. 11:51
 1/4 Valletta ***** válasza:
Legalább 30-40 ezer havonta, plusz a bértartás költsége. Olyan 3 hónappal számolj. Ha valamennyire értetek a lóhoz, tudtok helyesen futószárazni, el lehet kezdeni a munkát otthon is, a felülésig.
2013. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30-40/hó, 3 hónapra szokták vállalni. Bő egy hónap alatt megtaníthatod te is mindkét kézre szóra közlekedni mindhárom jármódban, futószàron, esetleg nyereghez szoktathatod, a nevezett nagyon fokozatosan kell meghúzni. Felülni ne ülj.
2013. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hevedert* csak a telefonom okosabb akart lenni.
2013. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez mindig lófüggő. az enyém nem automata, de nagyon engedelmes, szeret, és könnyen tanul. Én úgy csinálnám h még én hozzászoktatnám, a nyereghez, kantárhoz, ne kelljen már azért fizetni! Azt úgy kell, hogy egyszer megszagoltatod vele a nyeregalátétet, legközelebb ugyanez és hozzáérinted különböző testrészeihez, utána ugyanez és már rácsúsztathatod a hátára, majd vedd le. ugyanezt a folyamatot az összes nyereg tartozékkal (a kengyel, kengyelszíj párosítást felesleges levenni). amikor megszokta a nyerget a hátán, akkor mozgasd meg, zörgesd a kengyel, csapd le hangosan a kengyelszíjat. majd utána megszokja. akkor elkezdheted felhúzni a hevedert. lazára húzzúk LASSAN. leveszed. a napok során normálisan meghúzod LASSAN! Közben az egész folyamatnál mindig dícsérgeted. a kantárt hamarabb megszokja érintésre kinézetre, amikor rárakod fel fogja húzni a fejét, és a zabla nem fog neki tetszeni. a zabla lesz a kihívás. a nyeregre pakolj súlyt(krumpliszsák,ami nem nehéz) és jártasd először súly nélkül lépésben. a futószárazást nem nehéz megtanítani. ügetésben már rohanni fog, én előtte szabadon engedtem, hogy kitombolhassa magát, a vágtában már ugrálni fog. ezt több napig hadd szokja engedd le a kengyeleket hadd ütögesse, elvégre a lovasnál is hozzá ütődik, nem kéne hogy kiugorjon a bőréből ilyenkor. ezt is több napig. egy hónap TÖBBNYIRE mire megszokja a szerszámokat. Ezzel 30ezret spóroltál plusz a másik lovarda bértartását. Ha már lovarda, előbb bizonyosodj meg róla, hogy nem egy lovat lovagoltak már be melyek kiképzése sikerrel történt. Az én lovam 1 hónapnyi lovaglás után szabadon ment ügetésben sodródás nélkül, alakzatokkal. a 2.ban vágta sodródás nélkül, kiskörökkel. a 3.ban cavaletti, és az egész óra kombinálása. a 4.ben terep a többi hónapban ezeket meg kell szilárdítani. addig olyan szintű lovast nem szabad ráültetni, amelyik nem olyan szintű mint a belovagló, mert a ló könnyen "elromlik". Az én lovam aki holtnyugodt a 7. hónap után, miután már kijelentettük h belovagolva, lehajította a belovaglót. 1 évbe telt mire olyan lett, mint egy tökéletes lónak kell. ha bakolni akar, akkor csak rászólok és leteszi a seggét. Ez így most nagyon sok időnek tűnik, de a szakkönyvek és szakemberek szerint ennyi az ideálidő. Az olyan lovakra, amelyekre csak ráültek és kb. ennyi, később jön a panasz, hogy lehajítja a lovasát, nem tud vágtában kört csinálni, bakolgat stb. Én ezt megúsztam ingyen, mert oda vittem a lovam bértartani :D XD
2013. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!