Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy értette ezt az oktatóm?

Hogy értette ezt az oktatóm?

Figyelt kérdés
Mondta, hogy ne kapjanak kukoricát a lovaim, (ami oké, és nem is fogok adni nekik), mert ugye jó kondiban van, meg ebben az időben nagyon fölmelegedhet, ÉS lemehet a lábába/ez ilyenkor lemegy a lábába (nem emlékszem pontosan, hogy mondta). Ezt hogy értette? Eddig a lovaim (póni-kisló) este kaptak egy kis darált kukoricát, a kicsi 1, a nagy 2 fanglival. Ha mostantól nem adok nekik többet így nyáron, lehet később bajuk, így ennek következtében? Vagy ha eddig nem lett, már nem lesz?

2013. júl. 25. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy értette, hogy nincs most szükségük úgy abrakra, mert jó a kondijuk, és nem dolgozol annyit velük hogy szükségük legyen arra a + energiára amit ad. És a "lemehet a lábába", én úgy értelmeztem, hogy így hogy nem használják fel a plusz abrak energiáját, könnyen kiugranak a bugyiból/sok lesz az istálló gőzük. Ha nem végeznek rendszeresen nagyobb munkát/terhelést, és nem kell hízniuk sem, akkor nem lesz semmi bajuk ha visszaveszed az adagot, de talán fokozatosabban kéne elhagyni a kukoricát...
2013. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Valletta ***** válasza:
100%
Beszűrődhet tőle a lába.
2013. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az mit takar?
2013. júl. 25. 13:55
 4/7 anonim ***** válasza:

A lónak a legideálisabb abraktakarmány a zab, roppantva/törve/darálva és vizezve, mert közepes a fehérje és energiatartalma. Adható árpa, ennek magasabb az energiataralma, a kukoricáé a legmagasabb, ettől a ló gyakran hízik, nyáron izzad, mint a fene, nagy mennyiségben felvéve pedig a kukorica több betegség okozója is lehet, nem csak lábproblémákat idézhet elő... Normál esetben nem való a lónak kukorica, max kis mennyiségben, kiegészítő jelleggel, adott időszakban.

Olyan nincs, hogy eddig nem lett baja tőle, nem is lesz. Eddig nem voltál szívbeteg, soha nem is lehetsz már, cukorbetegség se fenyeget, most már tömheted a cukrot magadba, ha eddig nem ártott meg... stb. A lónál hasonló a kukorica, eddig nem ártott meg, az egy dolog.

2013. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy ha mostantól nem adok nekik
2013. júl. 25. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kapnak, akkor nyilván bajuk se lehet tőle. Zabot azért adj nekik, ha dolgoznak.
2013. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kukorica csak kis mennyiségben etethető, és leginkább hízlalásra használják.

Pontosan azért, mert úgymond "rámegy a lábára". Patairha gyulladást kaphat, vagy sántítani kezdhet tőle a ló, de elég sok más láb- és pataprobléma is kialakulhat.

Én nem vagyok a híve, de zabhoz keverve kis mennyiségben adható, feltéve ha rendesen le is mozogják a lovak. Keveset dolgozó lónak nagyon veszélyes a kukorica.

Mi a két éves csikóval etettük még tavaly hízlalás céljából, de a mennyiséget figyeld: 1-1,5 f. zabhoz mindössze 1 marék kukorica!

2013. júl. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!