Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt mondta az oktatóm, hogy...

Azt mondta az oktatóm, hogy azért nem megy annyira a lovaglás, mert túl sokat várok el magamtól. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam, ha bénázok a többiek előtt, így gyakran kiakadok, hogy megint nem tudom irányítani a lovat, ha megmakacsolja magát. Nincs szívem megrúgni stb. Viszont én lovagolok a legkevesebb ideje és mégis tőlem is annyit várnak el, mint a többi lovastól.


Például a múltkor az egyik lánynak nem ment az egyik ló(ment a többi után ment szokása szerint, és nem lehetett irányítani) és mondta az oktató, hogy cseréljünk lovat. Cseréltünk, de én sem tudtam irányítani. Ugyan úgy ment a feje után. Ezután mondta az oktató, hogy látta mennyire nem megy nekem a ló. A másik lánynak nem mondott semmit. (Igaz, Ő pénzért lovagol én pedig istállómunkáért cserébe). Pedig az a lány már 4 éve oda jár én pedig csak 1 éve és én is kezdőként kerültem oda.


2011. júl. 30. 20:41
 1/4 x) ***** válasza:
Ne foglalkozz vele próbáld a magad csendességében ahogy neked jól esik. Jobb ezt kitapasztalni mint megtanulni. Tanulni igazából nem is lehet tapasztalat nélkül.. használj pálcát a legtöbb ló úgy könnyebben irányítható :)
2011. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lia99 válasza:
80%
Sziia.!19 éves vagyok is több mint 10 éve lovaglok.Örülj neki, hogy az oktatód ugyan annyit vár el tőlled mint a többiektől, hiszen ez még simán a hasznodra válhat!Az hülyeség hogy azért nem megy jól mert tul sokat vársz magadtól.Egyszerüen legyél magabiztosabb és ne sajnáld a lovat, mert neki ez a dolga.
2011. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell úgy megrúgni, a sima csizmasegítség nem ugyanaz, mint hogy rendesen megrugod. A csizmasegítség nem fáj neki, ha jól alkalmazod. Viszont légy magabiztos, akkor jobban fog menni:)
2011. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Ne hisztizz! örülj, hogy van alkalmad lovagolni (akármilyen áron is) Az csak jó, hogy annyit (vagy még többet) várnak el tőled mint a haladóktól.
2011. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!