Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az állatorvos megtudja állapit...

Az állatorvos megtudja állapitani mitől sántit, nagyon kismértékben a lovam hátsó lába?

Figyelt kérdés
A lóvat 1 hete vettem, több héten keresztül kiprobáltam, semmi baja nem volt, ahogy kifizettem az árát, másnap már a hátsó lábára sántitot, nagyon kismértékben. A volt tulajdonosa azt mondta, nincs semmi baja a lónak, most meleg van, és nyügös és szokott ilyet csinálni, ha nincs kedve a foglalkozásokhoz. Engem aggaszt ez az egész.. A szerződésben az van irva, hogy szavatossági időn belül ha egészségi állapotában gond van, visszaadják az árát.. mennyi ideig tart a szavatossági idő.. Ismerőstől vettem, megbiztam benne.. de sántikáló lovat meg csak nem akarok..

2013. júl. 25. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

a legegyszerűbb megoldás, ha visszaviszed, mielőtt még hozzád nő.


azt tudnod kell, hogy a sántaság drága és időigényes mulatság.

ugyanis ahhoz, hogy egy orvos pontosan megállapítsa a sántaság helyét és okát több vizsgálat is szükséges és az egész belekerülhet összesen kb 100.000 ft-ba. ezért eleinte tippelni szoktak, meg pihentetni, hátha elmúlik. na most az se járja, hogy te súlyos tízezrekért megállapíttatod, hogy valóban sánta a ló, mert azt az előző tulaj tuti nem fogja kifizetni, ha meg lerakod pihentetni, bezárod, akkor mire el kéne múlnia lejár a szavatossági idő.


amúgy úgy működik a sántaság vizsgálat, hogy a fájós lábát elkezdik lentről felfele elérzésteleníteni. amelyik szurinál elmúlik a sántaság, ott van a gond. ez az első lépés, ez attól függően, hogy hol sánta 12-40.000 ft (értelem szerűen, ha a pata környékén van a gond, az a legolcsóbb, mert ha az első szurira elmarad a sántaság, akkor tudni lehet, hogy mi a baj).

aztán amikor már tudják, hogy hol van a gond, akkor kell kideríteni, hogy mi az. ehhez először meg kell röntgenezni az érintett területet, aztán ha olyan, akkor megultrahangozni. egy röntgen felvétel 7-8000 ft, és kb 8-10 db-ot szoktak kérni. szóval nagyon drága mulatság a sántaság, főleg, ha nincs időd kipihentetni, hátha attól elmúlik.

én a helyedben visszavinném most. főleg, amit az előző tulaj hamukázik az nem hangzik túl jól...

2013. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, csak még annyit mennyi idő a szavatossági idő.. kb. 1 hét telt el a megvételtől, meddig férek még bele..
2013. júl. 25. 17:59
 3/5 anonim válasza:
Én hasonló cipőben jártam, nálunk 1 év volt a szavatossági idő. A ló hozta magával ezt az ízületi betegséget, de előtte nagyon kímélve volt így csak nálam jött ki rendes munkánál. Én nem adtam vissza, de nálunk is súlyos pénzek szerintem egy jó nyereg ára biztos ráment a kezelésekre, találgatásra. Végül kapott mindkét hátuljára gyógypatkót, azzal 2 nap alatt rendbe jött, mintha soha nem is lett volna baja. Bár a gyógypatkó nem maradhat állandóan fent, mert eltorzítja az ízületeket. Amúgy nálunk a pihentetéstől csak rosszabb lett, szóval mindenképpen mozgasd szerintem picit kézen, vagy futószáron, de főleg egyenes vonalon.
2013. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de most azzal szembesültem, hogy jópár napig sántitott, tegnap meg nem.. A gyermekemnek vettem a lovat, mert lejárt lovardába lovagolni és annyira akart egy saját lovat, ennek a lónak megtetszett a természete, mert nagyon szelid,szófogadó..mi se akarnánk visszaadni, de nagyon aggaszt ez a sántikálás.
2013. júl. 27. 11:02
 5/5 anonim válasza:
Ha már nem sántít akkor kíméletesen menjen vissza munkába. A sántaság egy olyan dolog, hogy bármelyik lóval előfordulhat, ahogy az ember is megrándíthatja a lábát stb.... Ha tartósan megmarad akkor van csak baj. Pl. ismerek olyan lovat aki a mozgatás elején egy jó 10 percig sántít, utána bemelegszik és kimegy belőle ez az amolyan "merevség", ettől függetlenül lehet vele dolgozni, csak be kell melegednie. Embereknél is van ilyen.
2013. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!