Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szüleim szerint a lovam...

A szüleim szerint a lovam tönkre teszi az életemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El akarjákk adni, de én nem vagyok hajlandó tőle megválni. Az a baj, hogy a lovam majd 190 marmagas én meg alig vagyok 160 cm. És azért a különbség kettőnk között igen nagy. Ő egy mentett ló rossz helyről. Én találtam rá és addig erősködtem amég meg nem kaptam. Sokat szenvedtem vele, ő az életem, nélküle talán nem is lovagolnék. Aza baj, hogy az utóbbi időben nagyon el kezdett fájni a derekam. Nem mindig csak így heti rendszerességel. Ami kezdett gyanús lenni a szüleimnek. EL mentünk megröngeneztetni, és azt monda az orvos, hogy kopást lát a csípőmnél ami az erős megterheléstől van. Anyáék egyből tudták mi lehet. A lovamnak hatalmas mozgása van és a derekam nagyon dolgozik, hogy ki tudja ülni a mozgását. áadásul amikor neki rugaszkodik az 130 as akadálynak akkor is hatalmasat rugaszkodik. És az orvos alátámasztotta és azt javasolta, hogy esetleg kerssünk egy hozzám illő lovat, mert ha így haladunk akkor visszafordíthatatlan károsodásokat szenvedhetek. Apa már így is azt mondja, hogy tönkre tett engem és már így is felírt gyógyszereket nporcerősítőt meg ilyeneket, mi lesz ha öreg leszek azt mondja, csoda hogyha egyenesen járni tudok majd, ha egyáltalán tudok. Nagyon megijesztett apa és kétségbe vagyok esve, hogy ilyen szinten megterheli a testemet a lovam. Ha megvállok tőle, én képtelen leszek tovább lovagolni. Mit tehetnék?

2013. júl. 26. 13:24
1 2
 1/18 anonim válasza:

Figyelj, nem akarok nem empatikus lenni, de szerintem fontosabb a te egészséged, mint egy ló. Minden búcsú nehéz, de ha ezt a lovat eladjátok, akkor vehettek egy másikat, ami jobban illik hozzád. Ha viszont ezzel a lóval folytatod, nagy a valószínűsége, hogy a hátad és derekad egy életre elcsesződik. És akkor garantáltan még csak lovagolni se tudsz majd, pedig aki lovagol, az nagyon kötődik ezekhez az állatokhoz, és ehhez a sporthoz. Hallgass a szüleidre, orvosokra, mert lehet hogy ez most igazságtalannak tűnik, de Neked akarják a legjobbat, és az egészség tényleg az egyik legnagyobb kincs minden embernek. Lesz még lovad, ha eladjátok, pénz is jön a házhoz, és a derekad is meggyógyul, ha többet nem erőlteted.

Sok sikert!

2013. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg a legjobb lenne ha nem ezt a lovat lovagolnád! Ha most eladjátok (pl. 210000 ft) akkor abból tudtok venni egy normális hozzád passzoló lovat. Így nehéz lesz megválni de keress neki egy jó és szerető gazdát! Így mindkettőtöknek jobb lesz.
2013. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha nem adjátok el, pár éven belül akkor is ott tartasz, hogy nem tudod őt sem lovagolni, de akkor már mást se.

A másik, ha komoly fájdalmaid vannak, én letennék az ugrásról, talán idomítólovaglásban még lehet esélyed ezzel a lóval is, ha szépen le tudod rövidíteni és összeszedni - de előbb hagynék időt, hogy a tested regenerálódjon, amennyire tud.

Egy másik ló jobb lenne, ha jó helyre adod el, akkor a mostaninak is aranyélete lehet, és Te is találhatsz egy neked megfelelőbb pacit, akár szintén egy hozzá hasonló, mentett példányt...

2013. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is ennyire kapaszkodnék a lovamba..nem tudnék tőle megválni..

Ne ugorjatok, kevesebb ideig lovagolj, és kikönnyítve. Kíméld a derekad a nagyobb munkáktól. Más megoldást nem látok.

2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
hát szerintem akkora különbség nincs egy nagy és egy kis ló mozgása között, hogy egy nagy lótól komoly csípő problémád lesz, egy kis lótól meg nem. nem akarom elhinni, hogy egy ortopéd orvos azt javasolja, hogy alacsonyabb lovon lovagolj. szerintem eleve a lovaglást nem bírja a tested, ezen nem segít az, hogy veszel egy 15 centivel alacsonyabb lovat! nagyon nehéz döntés lehet az egészséged érdekében abbahagyni a lovaglást, de szerintem annak nincs értelme, hogy egy kisebb lóra lecseréled a mostanit, kétlem, hogy ettől a lótól iszonyú fájdalmaid vannak, egy alacsonyabbtól meg semmi bajod nem lesz.
2013. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos tényleg megerőltetheti magát ha ennyire nagy mozgású a ló. Ezt elég annyival bizonyítani, hogy vajon miért nem szorul csipőprotézisre az a lovas aki heti 4-5 napot hobbizik és az meg miért kell műttesse magát, aki magasiskolai szinten díjlovazik?

Ha nagyon nem aklarod eladni, akkor esetleg dolgozz vele sokat földről és hagyd az ugrást. Síkmunka is beválhat ha rövidíteni tudod, de ha úgy érzed elég erős vagy ahhoz, hogy keress neki egy jó helyet akkor tedd azt.

2013. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 x) ***** válasza:

Esetleg kereshetnél valakit, aki lovagolja helyetted. Sok ember van, aki nem engedhet meg egy saját lovat magának, de szeretne lovagolni (esetleg ingyen). Szerintem könnyen találhatsz ilyet (15-18 éves korosztály). Hetente párszor lovagolná helyetted a lovadat, te meg dolgozhatnál vele földről stb.

Vagy ha esetleg mégis az eladás mellett döntesz, eladhatnád egy ismerősödnek, ahol tudod látogatni és néha lovagolni rajta.

Egyébként én biztos nem adnám el a lovamat (jó, világ életemben idióta voltam... :D), mert inkább a lovaglásba haljak bele, mint abba, hogy nincs velem a lovam, akit egész életemben mindennél jobban szerettem.

2013. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A te egészséged fontosabb. Itt tényleg az elkövetkező életminőséged a tét, mert nem lenne jó 30-40 évesen komoly gerincproblémákkal küzdeni. A munkavállalásnál elég nagy fekete pont egy beteg ember, mert bizony ez is betegség.

Lócsere, ha esetleg a pénztárca engedi egy kisebb mozgású lovat vehetnétek mellé, a nagyra meg úgy is találsz lovast.

2013. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Aki mondjuk írkálja, hogy nem mondana le a lóról, az próbálja már ki, hogy napi szinten komoly fájdalmai vannak, ami miatt nem tud rendesen ülni, állni, mozogni se egy idő után, és 30 éves korára ott tart, hogy emiatt munkát se talál, mellette állandó jellegű kezelésre szorul, stb...
2013. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! én is azoknak a táborához csatlakozom, és ha napi szinten fájdalmaim lennének akkor nem lovagolnám többet. földről is lehet vele dolgozni ;)

ha tudnád milyen amikor valakiért mindent feladsz, akkor megértenéd..

2013. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!