Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne neki saját...

Érdemes lenne neki saját ínvédőt, saját pucolóscuccot venni?

Figyelt kérdés

Van egy ló, akit én fogok lovagolni most egy ideig. Magyar sportló, a többi részlet nem lényeges. Nincs neki saját nyerge, kantárja, semmije egy nyeregalátéten kívül. (Bértartásban van, biztosítanak ott megfelelő szerszámot.)

Az a kérdés, hogy saját ínvédőt, és saját pucolóscuccot érdemes lenne-e neki venni? Nyerget még nem vennénk neki. Egyébként a lovardába nem kaphatnak el egymástól betegséget a lovak, mert legtöbb versenyzik, így nagyon ügyelve van az egészségükre. (Légyszíves a kérdésre válaszoljatok, mert nem ismeritek a történetet!)



2013. júl. 26. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy patakaparó, vakaró, szőrkefe és gyökérkefe, esetlegesen még egy tajtékvonó nem kerül sokba, én inkább vennék sajátot, egyfelől az biztos, hogy mindig ott van, nem használja más, másfelől egyes betegségek ellen sajna nem védelem, hogy versenyzik, ezért rendszeresen van oltva, stb: elég, ha picit legyengül az immunrendszere átmenetileg valamitől (és ez bármitől lehet), és már össze is szedhet valamit. Azt tudd, hogy ez viszonylag ritka, ezért nem muszáj okvetlenül beruháznod máris mindenre, nyeregre meg főleg nem, hiszen az nem érintkezik a ló hátával közvetlenül. De...


Mivel nem saját ló, így viszont ínvédőre, bokavédőra, kantárra vagy zablára nem feltétlenül költenék, én legalábbis - az nem egyértelmű, hogy később jó lesz esetleges saját lóhoz, stb. Ennek fényében viszont az ápolóeszközök megléte is csak jó, de abszolút nem védelem, vagy szükségszerű

2013. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ínvédőre azért gondoltam, mert a lovardában 2-3 jó minőségű van, a többi se nagyon rossz, de jobb szeretem a kentaurokat rakni rá. Viszont ha többen megyünk, sokszor elviszik azokat már előlem. :/
2013. júl. 26. 18:37
 3/7 Valletta ***** válasza:
30%

Ha együtt vannak a lovak tartva, akkor nem egy kantártól vagy ínvédőtől fog elkapni bármit is, hanem közvetlenül a többi lótól...


Ha van kedved, pénzed, vegyél neki, ha nincs, akkor meg ne. Nem létszükséglet.

2013. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha síkmunkában gondolkozol, és néha kell idomítani is, nem jó, ha mindig csak ugrasz, akkor felesleges rá tenni bármit is. Terepre és ugráshoz esetlegesen már lehet, mechanikai védelme miatt - ha neked az "ad", hogy sajátot tehetsz rá, és biztos lehetsz benne, hogy mindig olyan gyártmányt, amelyben tiszta szívből meg tudsz bízni, akkor érdemes megvenni egy sajátot.
2013. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Pucolós cuccokat mindenféleképpen vennék neki. annyira nem sok, és már csak azért megéri, hogy ne kellejen a másikra várni. Ha ilyen átlagméret, akkor ínvédőt, akár kantárt is, gondolom előbb utóbb úgyis szeretnél egy sajátot.

Mondjuk kérdés, menni az az egy ideig, mert ha egy hónap, akkor semmi értelme, viszont ha több mint egy fél év, akkor igen :)

2013. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

több idő :)

Én is gondoltam erre, csakhogy annyi pucolós cucc van, hogy általában megoldottuk eddig is. Azt nem tudom, nem néznének-e felvágósnak, ha vennék, mert nem vagyok még profi lovas, még egy ideig nem került volna szóba a saját ló, csak őneki most szüksége van rám :)

2013. júl. 26. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, feles tartója lettem egy lónak, de 5 másikkal volt közös cucca. A többi ló egy idő után el is kapta egymástól a gyökérkefével a bőrbetegséget, mikor lovaglás után visszaborzolták a szőrüket. Én vettem Decathlonban 3000 Ft-ért egy pucolós szettet, meg egy saját ínvédőt, és nem kapott el semmit. Később saját, rendes izzasztót és fülvédőt is vettem neki. Ha megteheted, vegyél, de elvan azzal is, ami a közös. :)
2013. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!