Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tervezzek meg egy...

Hogyan tervezzek meg egy lovastúrát saját célra?

Figyelt kérdés

Kb. 60 km-es útról lenne szó, barátnőmhöz mennék lóval.

Útbaesik egy autópálya is (M5) és egy vasút.

Kb. félútig ki tudom deríteni az utat, mert vannak ismerősök onnan. Nem akarok csak úgy neki indulni, hogy majd lesz valami, de ötletem sincs honnan kezdhetném, vannak-e olyan térképek amiken látszanak a földutak, illetve az autópályánál hol lehet átkelni,stb..?

Mindenképpen meg szeretném tervezni, de kiindulási alapom nem sok van.

Ötletek?

Előre is köszi!



2013. júl. 16. 20:03
 1/5 anonim válasza:
Egyedül semmi képen se indulj útnak, nem hogy egy ekkora útnak, hanem rövidebbnek sem ajánlatos. Nem azért mert ügyetlen lennél, hanem mert sokkal biztonságosabb ha van veled valaki. A ló mint te is tudod, megijedhet, megugorhat. Ki tudja hogy tudsz át kelni, az autópályán (az autósok miatt) aztán a vasút... Ha mégis elindulsz, mindenképpen vigyél láthatósági mellényt, telefont, de csak lenémítva, folyadékot(víz), kobakot, tartalék szíjat (ha véletlen valami szakadna, kengyel, kantár, stb.) de jó a gyors kötözésre a bálamadzag is. Útvonaltervezőben nézz különben körül, gyalogos túra ként tervezve az útvonalat, és erdészeti térképeken. Persze nem árt, erdős átkelés esetén az sem, ha ismered a topográfiát (topográfiai térkép) és az erdei jelzéseket. Remélem segítettem, nem akartam offolni, ne haragudj, csak fontosnak tartottam ezeket elmondani.
2013. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
javallom az utvonalterv.hu-t... gyalogos funkció, be tudod jelölni, a földutakon való menetelést...
2013. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen amiket az első válaszoló le írt, alap dolgok.

Társaságot is tudnék szerezni, pl. barátnőm félútig megtudja az utat és elmegy odáig. 20-30 km-es terepeket szoktam menni a lovammal, így nem lenne újdonság a nagy táv. Mindenképpen szeretném valahogy megtervezni, de lehet, hogy lesz társaságom is, egy túralovas barátom személyében. :)

2013. júl. 16. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan indulj útnak... Mi felrakunk egy sátrat, hálózsákot, konzerves kaját, vizet, zabot és utnak indulunk. megyünk estig, keresünk valami itatós helyet, megitatjuk a lovakat, lesátrazunk, a lovakat villanypásztor madzag mögé berakjuk és másnap indulunk tovább. Aztán ha megunjuk vagy elfogy a kaja elinulunk haza :) ezek a legjobb túrák, csak legyél igazán spontán :) 60km semmiség :)
2013. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a google earth-ön is látszanak a földutak. az átkelésről kérdezz meg lovas ismerőst a környéken, ők minden irányba tudják 30-40-km-re tuti, hogy merre, hol hogy kell átmenni. az autópályán természetesen vagy alatta (vadátjárón), vagy fölötte (felüljárón) tudsz átmenni. azt kéne megtudnod, hogy melyik esik a leginkább útba.


és egyedül szerintem se indulj el, főleg hosszú útra, forgalmas környéken, mert ha leesel a lovad egyedül tuti hazaindul és akkor nagy baj lehet, az egy dolog, hogy a lóval, de ha az elszabadult lovadat elütik és valaki meghal az autóban még börtönbe is mehetsz!

2013. júl. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!