Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Ilyen meleg időben...

Bratilla kérdése:

Lovasok! Ilyen meleg időben milyen ruhában jártok ki a lovardába?

Figyelt kérdés
Amikor 30-40°C körüli hőmérséklet is lehet. Akkor lehet rövidnadrágban lovagolni, vagy azért illik hosszúban? Rövidnadrágban milyen lovagolni?
2013. júl. 30. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor 40 fok van jobb ha nem lovagolsz napközben sehogy. Nem jó a lónak sem abban a melegben,sokkal lomhább,jobban izzad,több a bogár is szerencsétlenre.


Kora reggel vagy este érdemes lovagolni,akkor már tűrhetőbb. De rövidnadrágban lehet feltör a nyereg,ha nem szőrén mész.

2013. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

És az gáznak számít, ha viszek váltóruhát? Mert egész nap kint lennék a lovardában, ott rohangálhatnék a rövidebb cuccban is, ha meg lehűlt a levegő, és lovagolok, átvenném a hosszút. :)

2013. júl. 30. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz,legtöbben így csinálják.
2013. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen? :)) Ez tök jó, akkor remélem, ott is bevett szokás, ahova készülök. :) Így legalább hazafelé a buszon sem fulladnak meg tőlem.
2013. júl. 30. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2 és fél órát utazok a lovardába, szóval nekem alap a váltóruha. Rövidnadrágban szoktam menni, meg egy pamutpólóba, ha odaérek, átveszem a hosszú lovasgatyót, és egy másik, nagyon könnyű pamutpólót. :)
2013. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

És átöltözni hol szoktatok? Van olyan helyiség, ahova ilyen esetben be lehet menni?


Oké, lehet, hogy túlaggódom. :)

2013. júl. 30. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Át lehet öltözni ott, ma már minden lovardában kellene, hogy legyen két öltöző (fiú-lány), de mást nem, a wc is megtesz.


Ha rövidnadrágban ülsz fel, akkor ne tervezz túl nagy dolgokat, mert instant epilál, akár a bőrt is lekaphatja a combodról. Tingli-tanglizni esetleg lehet, azt is főleg kikönnyítve... Biztosabb, ha átöltözöl, célzottan lovagolni meg olyan reggel 9-ig kell, a lónak is jobb, ha nem 40 fokban kell dolgoznia, ha mégis, akkor illő ezt figyelembe venni, és pl. terepen hosszú egyeneseken sem ereszd el a hajam vágtákat kérni tőle, és az edzések alatt is tekintettel lenni a lóra is, a kondijára és a teljesítőképességére ilyen hőmérséklet mellett.

2013. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Így utólag nekem is a WC jutott eszembe, az elvileg van. :) Köszönöm!

Nem vagyok állatkínzó, nem akarom túlhajtani szegény lovat a hőségben. :) Vágta egyébként sem lenne, nem vagyok még valami nagy lovas.

2013. júl. 30. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!