Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovas cipőt veszek, akkor...

Ha lovas cipőt veszek, akkor feltétlenül kell lábszárvédő? Hogy működik?

Figyelt kérdés

[link]


Ha egy ilyet veszek, akkor kell lábszárvédő, vagy térdzokni, vagy elég a lovasnadrág? Ha kell, akkor miért kell lábszárvédő? :)

Csizma jobban megéri? Heti kb. 2 lovaglásra vennék, minél olcsóbban!


2013. júl. 31. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel.
2013. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha ilyen cipőt veszel, elég lehet a lovasgatya, én is úgy szoktam a melegben :) de ha érzékenyebb a bőröd, akkor akár a lovasgatyán keresztül is könnyen kidörzsölheti a lábad, vagy becsípheti. szerintem nem kell feltétlenül, elég, ha egy térdzoknit veszel fel :)
2013. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
becsípi a kengyelszíj a lábad, tönkre megy a gatyád, kell a lábszárvédő. ha olcsó megoldást keresel heti 2 lovaglásra, akkor vegyél gumi lovaglócsizmát, kb 3-4000 ft a decathlonban, de még az is olcsóbb, ha veszel egy lábszárvédőt és tornacipőben lovagolsz.
2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:

Éveket lovagoltam lábszárvédő nélkül, soha nem dörzsölte ki, csípte be a lábam a kengyelszíj és még a gatyám és egészben van. Nem feltétlenül szükséges. Ami még számíthat, hogy a ló izzadságát a nadrágod magába szívja, míg a lábszárvédő távol tartja a lábadtól. A zokni attól függ, hogy milyen a lovaglónadrágod szára. Ha felcsúszik, akkor kell, ha nem csúszik fel, akkor nem kell.


Egy cipő+lábszárvédő kb. annyiba kerül, mint egy műbőr csizma, úgyis együtt használod őket, a csizma esztétikusabb. Azt azonban ne felejtsd el, hogy a csizma nyáron meleg, télen hideg. A lovaglócipő is meleg, de az legalább nem hosszú, mindenesetre én csizmát vennék.

2013. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én bakancsban lovagolok, de vékony az orra, meg az egész cipő nem nagy, és van kicsi sarka... most azon gondolkodom, lehet, le sem kéne váltanom? Mert cipőt azért vettem, mert nekem azt mondták, kell a lábszárvédő vagy térdzokni. Na most hogy tudom, hogy mire is kell... nekem eddig nem volt semmi gondom azzal hogy becsípte volna a szíj, vagy hasonlók.
2013. júl. 31. 14:00
 6/8 Valletta ***** válasza:
Jó a bakancs is, ha nem magas és nem széles. Nem kell csak azért megvenni valamit, mert a "lovas" jelzőt ragasztják rá.
2013. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :) Köszi!
2013. júl. 31. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem ezzel mindenkinek más a tapasztalata, de a sajátom az, hogy végiglovagoltam egy nyarat lábszárvédő nélkül, és elég rendesen elkezdett kikopni a lovaglónadrágom. Illetve a szőrén lovaglás is megviseli.Úgyhogy én inkább vigyázom a cuccaimra, és használom... Meg én alapból sem szeretek nélküle lovagolni, mert a nadrág meg a cipő szára könnyebben beakad stb...Ha a véleményemre vagy kíváncsi, számomra a kobak után a legfontosabb lovas felszerelés. Én 5 éve vettem a decathlonban egyet, azóta is használom, semmi baja sincs. ;) A csizmáról meg csak annyit, hogy esztétikusabb, igen, de egy rendes csizma súlyos pénzekbe kerül, a gumicsizma pedig higiéniai okokból nem a legjobb...Képzeld el, hogy mondjuk 30 fokban egy fél napot gumicsizmában vagy...beleizzad a lábad, nem tud kiszellőzni...Van barátnőm, aki gumicsizmában lovagol, hát, elég ha annyit mondok, hogy nem szeretek az öltözőben lenni, mikor leveszi. :) Tehát, ha minél olcsóbban, funkcionálisan jó megoldást szeretnél, akkor én a lábszárvédő+cipőt ajánlom ;)
2013. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!