Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy (még) nem versenyző...

Egy (még) nem versenyző lovas, akinek a lova sem versenyzik (még), kb hány centi után mondhatja jogosan azt, hogy képzeljétek, milyen nagyot ugrik a lovam?

Figyelt kérdés
Ha nem tudod a lova származását, semmit róla. Nyilván ha valaki azzal jön, hogy kééépzeld, hatvan centit ugrott a lovam, nem fogsz elismerően nézni. Nem nagydíjas lovakról beszélünk!! :)

2013. júl. 30. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az a ló, egy shetland póninál már elég jó az a 60 centi is... A REV 90 centire van kiírva pl., ha jól tudom, bár én nem szoktam azzal felvágni, mekkorát ugrik a lovam, bár én nem is ugrok vele. Ő szabadonugróban 120-ig lett kipróbálva, azt még simán átvitte, biztosan menne tovább is, engem nem izgat.

A Nagydíj, nemzetek díja, olimpia van kiírva 160 cm-re, így viszonyíts. Ezek a lovak jellemzően szabadon ugranak bő 200-240 között, többet nem szokás kérni tőlük, ha menne is feljebb picivel.

2013. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Csak arra lennék kíváncsi, hogy például ha az én lovam lovas alatt ugrik 130-at, az mennyire számítana jónak?
2013. júl. 30. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez relatív, mert mindig a ló és a lovas képességei adják meg, mindkettejük tudása és képzettsége. Volt itt anno egy kép egy lányról, aki lovak betörését vállalta úgymond, mellé egy kép, amin ugrott - konkrétan nagyítóval se találtál rajta olyan porcikát, ami a helyén lett volna! Így meg hiába van a lónak jó képessége, és ugrik át így vagy úgy 120-at alatta.

A 120 nagyjából az átlagos, a legtöbb lóból ezt ki lehet hozni megfelelő lovassal, ha tisztességgel meg tudják oldani az ilyen pályát, szerintem az már jó.

2013. júl. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
100%
120-as pálya persze, hogy jó egy hobbilovasnak, főleg ha a kisgazdi menőzni akar vele. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy egyetlen akadály megugratása nem azonos egy pálya lelovaglásával...
2013. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A világrekord 247 cm.


Nálunk a lovardában a legjobban képzett ugróló egy könnyebb lovassal 152-153 cm-t ugrott, de ott megállt a tudomány. Én a pónimmal (147cm magas) 130cm-ig tudtam felmenni, a barátnőm angol telivérje szabadon 170-et ugrott, lovassal 160-at épphogy átvitte. A húgom shetland pónija 60cm-ig ugrik, de csak szabadon.

A 130 centi az (szerintem) elég jó, csak így tovább!

2013. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!