Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lányok! Lovaglás közben...

Lányok! Lovaglás közben kidörzsöli, , ott" főleg vágtánál nagyon kellemetlen mert akkor is és utána is fáj . Mit tehetnék vagy hogy?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen bugyiban vagy? Mert egy tanga nem csoda hogy bevág, míg egy sort vagy boxerfazonú nem engedné, hogy dörzsölje és bevágjon. Én is lovagoltam régen, akkor még sima bugyit hordtam, nem dörzsölte ki, bár én csak ügetésig tanultam. Rakj esetleg a nyereg alá valami szivacsot.
2013. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Pamut nagymama bugyi!
2013. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
talán ne tangában ülj lóra, másrészt meg ha van egy biztos stabil ülésed és normálisan oda tudsz zárni akkor nem szabad semminek sem dörzsölnie mert konrkétan ülsz a fenekeden a nyeregben. helytelen üléskor persze előfordulhatnak efféle mellékhatások, de nekem spec. soha a büdös életben nem voltak iylesmi gondjaim ;)
2013. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem akkor voltak ilyen gondjaim, mikor konkrétan sz@rul ültem a nyeregben - a nyereg is rosszul ültetett, én sem voltam vérprofi. Volt, hogy véresre dörzsöltem magam, sírni tudtam volna lovaglás után, mert annyira fájt. Aztán a ló kapott új nyerget és én is fejlődtem: a probléma megszűnt. Mindenesetre lovagláshoz tényleg csak pamut, csak "hagyományos" nagyi bugyit vegyél fel.
2013. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sima rendes bugyiba szoktam más lónál nincs ilyen csak nála. Nem csak ki dőrzsöli hanem vágtanál ugy huza ott a bört és a többit
2013. júl. 31. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha ott kidörzsöli, mert ugyebár helyes ülésnél a fenekeden ülsz, nem érinted a nyerget a nemiszerveddel, ennek semmilyen lovon nem szabadna megtörténnie. Én szoktam tangában lovagolni és nem dörzsöl ki sehol, pedig nagyon érzékeny a bőröm.
2013. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Futószáras ülésjavítás, legjobb, ha kengyel nélkül, szár se legyen nálad, ha kezdetben kapaszkodsz, nem baj, mert rá kell érezni (újra) a helyes ülésre. A vállad hozd hátra, a lábszárad sem csúszhat hátra, és a két ülőcsontocskádon kell ülj. Ha előre viszed a súlypontod, a nemiszerveden ülsz, így nem vagy elég stabil a ló hátán, és ahogy előre-hátra elmozdulsz, az dörzsöl ki. Egy-két óra alatt is rengeteget lehet fejlődni, sok tanügetés legyen benne, és hidd el, menni fog az!
2013. aug. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig tangában lovagolok és még sose volt gond. Egész egyszerűen nem az ülőcsontodon ülsz, ez nagy hiba. Ha csak ennél a lónál fordul elő (kétlem) akkor lehet, hogy a nyerge rosszul van kiülve és rosszul ültet, vagy tartasz ettől a lótól és a félelem miatt görcsös vagy és előre esel.

Edző, futószáras ülésjavítás fog segíteni egyébként, szükség esetén nyeregcsere.

2013. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Én csak tangában szoktam lovagolni, szerintem marha hülyén néz ki amikor valakinek a bugyi bevág kétoldalt a fenekébe. Főleg versenyen fehér nadrágon keresztül... Hozd hátrébb a súlypontodat, mert nem kéne hogy hozzáérjen a nemi szerved a nyereghez.

2013. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy a többiek írták, ülőcsontodon próbálj leginkább ülni, ott legyen a súlypont.

Ami ugye hobbinál célszerű, én mindig felcsatolható birkaszőrt tettem a nyeregre, így hosszútávra sokkal kényelmesebb volt, hidegebb időben pedig melegít is, és nem fájt semmim. Sajnos én a vékony kategóriába tartozom ezért az ülőcsontom kint van ami kissé kellemetlen.

2013. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!