Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tegyem fel a lovamat a...

Hogyan tegyem fel a lovamat a kamionra?

Figyelt kérdés

A lovam eddig mèg csak lószállìtòban utazott kamionban nem ès most lesz neki az elsô de elèggè nehèzkesen megy fel,van rá egy jó módszerünk hogy tegyük fel ami eddig bevált csakhogy az csak akkor jó ha hátul megy be a ló de ebben a kamionba csak oldalról lehet betenni:/

Valami tipp hogy hogyan próbálkozzunk?


2013. aug. 1. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

hát a loú csak úgy megy be a kamionba ha megveccőzik :s

bár ha a régifajta loúd van, akkor nehezebb, az újabb 2013-as augusztusi kiadás már patchelve/upgradelve van, azt csak simán be kell hívni a kamionba, azzal a varázsszóval hogy: "REPTOID", és megy is..

2013. aug. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Ha mód van rá, ne ő menjen elsőnek, szívesebben fel fog menni másik ló mellé.

Legyen elég fény odabenn, sok ló a sötét, zárt helyre való belépéstől fél.

Lehet csalogatni finomsággal, abrakkal, sok pacinál beválik.

Tegyétek "satuba", de véletlenül se bántsátok, az nem visz sehová. Ha be tud állni úgy a kamion, hogy a feljáró egyik oldala zárt legyen, ott legyen egy fal, karám, akármi, a másikról meg álljatok oda, az vezeti fölfelé a lovat. Ugyanígy a helyesen alkalmazott dupla futószár segíthet - kétoldalt kihúzzátok, majd keresztezitek a ló mögött, a jobb oldalon álló ember fogja a bal, a bal oldalon álló a jobb futószárat és ezzel mintegy toljátok a fenekét.

Némely lónál nekem az is bevált, hogy megállt a ló a rámpa előtt és én raktam fel a lábait - nyugodt, szelíd, lábait könnyen adó lónál segíthet ez is.

Soha ne menj a ló elé és ne húzd a fejét, az csak ellenkezést szül.

Szánjatok rá elég időt, maradjatok türelmesek, nyugodtak, sok lónál csak egy kis időre van szükség, hogy felmérje a terepet, aztán szépen felsétál.

Nem szabad, hogy túl sok ember legyen a környéken, problémás lovat se tízen kell felrakni, két, maximum három hozzáértő, lószállításban gyakorlott ember bőven elég.

2013. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi szèpen 2 . válaszoló

bocsi de vèletlenül a közepesen hasznost nyomtam meg

2013. aug. 3. 04:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!