Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan edzem a lovamat?

Hogyan edzem a lovamat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél éves lovam, és szeretném, hogy megizmosodjon. Milyen edzésterveket ajánlotok?

2013. júl. 10. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Lesz még ideje megizmosodni, ne aggódj! ;)

De, ha már tudtok menni terepre, akkor járj vele sokat. Legjobb ha emelkedőn tudsz vele menni, legalább egy kicsit. És próbáljatok galoppozni heti rendszerességgel, attól egy kicsit talán izmosodhat (láttad már az erős, izmos versenylovakat). De még előtte az élet, nem rég lehetett csak nyereg alá szoktatva, és a sok edzéstől, ugrástól, vágtától, tereptől még megizmosodhat.

2013. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Szokatam menni vele sokat terepre, csak az a baj vele, hogy elég lusta. :)
2013. júl. 10. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
3,5 éves ló még a munka elején van, ezért nem szabad sokat galoppozni vele, főleg, hogy nincs rajta izom - fokozatosan kell munkába állítani, ilyen dögmelegben nem szabad tőle izomvágtát kérni hosszú szakaszokon, mert ott pusztul (nem szó szerint). Szép fokozatosan kell vele dolgozni, bent pályán is, és kint terepen is. Mászatni jó, felfele, lefele egyaránt. Bent minden edzés során vidd végig a kiképzési skálán, ahogy az adott napi edzésben haladsz vele, legyen egyre több és több a feladat, egyre sűrűbben kövessék egymást, az ő szintjén persze, ne egy S2 programot csináltass vele, a lényeg, hogy ne legyen ideje gondolkodni a végén már: érezni fogod, hol fárad el, ekkor ha sikeresen megcsinálta az adott feladatot, és szépen, akkor óra vége, ne hajtsd tovább, szép lassan majd fejlődik az állóképessége, ezzel együtt az izomzata is. Én azt csináltam, mikor az elején még gyorsan kimerült a pacim (mikor elhoztam, már 1 éve csak állt és nézett ki a fejéből), hogy az óra végén kimentem vele egy fél-egy órás csak lépő terepre, ahol szépen megszáradt, én elnézegettem a tájat, felmértük, legközelebb merre megyünk, hol mire lesz jó lehetőség, és az ő ingerküszöbe is szép lassan nőtt, kezdetben elég ijedős volt egyedül kint, mára szinte semmitől sem fél. :)
2013. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!