Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kiscsikót patkolni?

Kiscsikót patkolni?

Figyelt kérdés
Egy éve vettük a lovamat (haflingi kanca) és társnak egy fél éves választási arab telivér csikót vettünk hozzá. Sokat lovagolok terepen, és most már (másfél éves a csikó) a telivér is jön velünk a hosszabb terepekre, mert együtt jobban szeretnek menni. Lassan szoktattam hozzá, edzésben van, de hosszú távokat megyünk, sokszor köves, kemény úton, meg aszfalton, és gyorsan kopik a patája. Már elkezdtem vele egyedül is foglalkozni, kézen sétáltatom heti 1-2 alkalommal fél órát a forgalmasabb utakon, hogy szokja, mert később őt is szeretném távlónak használni. Viszont a sok aszfalton sétálástól, meg hosszú tereptől (heti 3-4 terep, 1-2 séta) nagyon kopik a patája. Viszont az arab telivér későn érő fajta, biztos fog még sokat nőni az én csikóm is, nem tudom, szabad-e ilyenkor patkolni? Nem akarok a kovácstól se hülyeséget kérdezni, hogy két lovam van, mégse tudom... Mindennél jobban szeretem, és rossz nézni, hogy óvatosan lépked a murván, mert puha a lába, meg egyre rövidebb, de muszáj szoktatnom az idegen dolgokhoz, hogy mire elkezdem lovagolni, ne féljen ezektől, nyugodt túraló legyen. Vagy ilyenkor nem lehet még patkolni a lovakat, és inkább ne vigyem terepre magunkkal? Egyedül sokkal idegesebb a haflingi lovam is, és a csikó se szeret nélküle otthon maradni, nyerít utána meg rohangál a legelőn. A hafimnak is nagyon rossz a lába, neki mind a négyen szilikonos patkó van, azóta nem fél a murvától, meg van kedve menni, azért gondoltam, hogy a csikónak is jó lenne. (Mehetne neki is mind a négyre, sose rúgnak egymásra, szinte a sajátjaként kezeli a kancám, nagyon szeretik egymást.)
2013. aug. 2. 18:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De az angol telivér elég korán érő, nem tudom pontosan, de gondolom ő már nem nő sokat 1,5 éves kora után, viszont az arab még igen, nem tudom, hogy a patájánál jelentene-e valami gondot a patkó, de úgy tűnik a válaszokból, hogy nem teljes képtelenség a kérdés, úgyhogy beszélek a kováccsal, hogy szerinte mi legyen vele.
2013. aug. 3. 22:24
 12/13 anonim ***** válasza:

a patacipő előnye, hogy csak akkor kell feltenni, amikor kiviszed, a karámban, éjjel-nappal nincs rajta.

előnye még, hogy bár drága, de sokkal olcsóbb egyszer megvenni, mint 6 hetente patkolni, szóval elég hamar megtérül az ára.

hátránya, hogy egy csikó nyilván ugyanúgy kinövi, mint egy gyerek a cipőt.

2013. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A pata folyamatosan nő, de fentről nő lefelé, nem lentről lefelé, ezért akármi is van az alján, attól még a patája nőni fog - ezért a csikókat mondjuk gyakrabban kell patkolni, ha erre adod a fejed, mert gyorsan kinövik a patkót, ránő a patájuk, vagy elkezd lelógni róla. Viszont ha jó kovács üti fel, akkor az biztosít egy helyes pata és lábalakulást, tehát képtelenség, hogy elkezdje a belső/külső oldalát jobban koptatni a patáinak, vagy akármelyik részét.
2013. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!