Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el, hogy a lovam...

Hogy érjem el, hogy a lovam tiszteljen?

Figyelt kérdés
Három hónapja kaptam meg a lovamat és imádom, mindennél jobban:) Jól megy a munka, ügyes, készséges, bízik bennem, bárhová és bármikor követ. De valamiért mégis úgy érzem, hogy nem tisztel. Nem lép arrébb, amikor arra kérem, nem áll meg velem együtt, néha engedetlen terepen. Hogyan éreztessem vele, hogy kettőnk közül én vagyok a vezér?
2013. aug. 6. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyakorold vele ezeket a dolgokat. Az elléptetést én úgy csináltam, hogy először finoman tologattam, ha nem ment arrébb akkor erősebben és erősebben, ha arrébb megy akkor megdicséred. Ne félj attól, hogy fáj neki, ha kellemetlen lesz neki úgy is arrébb lép. Nekem ma már csak a farára kell nézni és ellép. Az, hogy nem áll meg veled az a tiszteletnek a hiánya. Ha nem áll meg akkor vissza kell küldened és újra elindulni, ezt addig játszani vele amíg magától nem áll meg. És arra is figyelj, hogy soha ne előzzön meg vezetésnél. Ha néha túr téged az orrával, azt sem szabad hagyni, mert a személyes teredbe lépett be, ez is a tisztelet hiánya. Ha rosszalkodik nem szabad hagyni neki igenis határozottan fel kell lépni ellene, tudnia kell, hogy te vagy a főnök. Persze vannak időszakok amikor lehet hülyéskedni és kell is neki. Nekem egy ménem van és én oda csapok neki, ha valami olyat csinál, mert könnyen a fejünkre nőhetnek és akkor ránk nézve veszélyt jelent. Tudomásul kell venni, hogy ez nem egy plüss ló amit állandóan babusgatni kell. Ez egy 5-600 kilós állat, ami egy rossz mozdulattal meg is ölhet minket. És hidd el ha kivívod a tiszteletét akkor még jobban bízni fog benned.
2013. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem áll meg, állítsd meg erélyesebben (ne szétrángasd a fejét), és léptesd hátra, utána indulj meg, pár méter után megint állj, és ezt addig játszd el, amíg rendesen meg nem áll, mikor Te is, és vezetés közben se hagyd soha, hogy ő menjen elől, mert akkor nem is Te vezeted őt, hanem ő visz Téged. Ha odébb akarod léptetni, először finoman told az oldalát/farát/amijét el akarod léptetni, ha nem reagál, egyre erősebben, ezt a dolgot ismeri, tudja, hogy nyomásra engedni kell - ha kezdetben közvetlen nyomásra enged, már az is jó, idővel lehet, elég egy karmozdulat, vagy ha szólsz neki. A terepezések mellett legyen rendszeres idomítómunka is.

A másik dolog, tényleg nem 10 kg egy ló, nem is porcelán, és ménesben is odaküldenek egymásnak páros lábbal olyanokat, hogy egy ember szörnyet halna helyben, úgyhogy nem kell nagyon aggódni se érte, ha úgy érzed, kezd a fejedre nőni és elszemtelenedni, pl. csipkedni, nyugodtan csapd orron. A fontos mindig a következetesség - ha rosszat csinál, azért szidd meg, ha jót, akkor legyen pozitív visszacsatolás.

2013. aug. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!