Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek milyen lovatok van?

Nektek milyen lovatok van?

Figyelt kérdés

Fajtája?

Neme?

Életkora?

Mikor vettétek/kaptátok?

Hol tartjátok? Lovarda, bértartás/otthon

Mennyit foglalkoztok vele?

Ha lovardában tartjátok, milyen a viszonyotok a többiekkel?

Milyen célra tartjátok?

Esetleg kép, ha valakinek van.:)


Tényleg csak a kíváncsiság az, ami miatt ezt kérdezem. Nagyon örülnék, ha mesélnétek egy kicsit a lovas élményeitekről, lovas életetekről.


2013. aug. 11. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:

2 lovam van. 13 éves kancák. Az egyik angol telivér Lady Lilly a neve. A másik ügető és hollandfélvér keveréke Tina a neve. 3 éve vannak meg. Lady-t kaptam először ballagásomra. Fogalmam se volt,h lovat kapok, nagyon meglepődtem. Leírhatatlan mennyire örültem. A másikat azon az évben ősszel hoztuk el,apának. Először lovardában voltak,aztán haza hoztuk őket.2 éve itthon vannak. Suli időben naponta 4-5 órát. Nyáron többet. Hobbyra tartom őket. Barátnőimmel is kiszoktam lovagolni.

http://www.youtube.com/watch?v=Hm0G6_ohyUs

Itt van egy kis videó róluk. :) Imádom mindkettőt. Ha van kedved írj privátot, beszélgethetünk.

2013. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 x) ***** válasza:
Magyar félvér, kanca, 12 éves. 14 éves koromban kaptam keresztapámtól (igaz, csikókora óta ismerem és mielőtt megkaptam 1 évig lovagoltam is). Eleinte otthon tartottam, volt neki istálló meg minden. De most keresztapámnál van a lovardában (aminek a társtulajdonosa vagyok). 18 éves koromban a régi házból ki is költöztem keresztapámhoz a lovardához (ami akkor még nem volt lovarda) családi problémák miatt, amiket csak keresztapámmal tudtam megbeszélni. Tulajdonképpen egész nap a lóval vagyok, mert gyerekeket lovagoltatunk rajta. Reggel kimegyünk kettesben terepezni (nem fárasztó dologra kell gondolni, csak kimegyünk kikapcsolódni egy kicsit), aztán délután meg jönnek lovagolni. Ilyenkor mindenki kint van, és mivel a lovamon lovagolnak általában (mert a legnyugodtabb, legmegbízhatóbb ló), így folyamatosan látjuk egymást. Mivel nem régóta űzzük a lovarda bizniszt, így egyenlőre csak régebbi ismerőseink járnak. Szóval jó a kapcsolatom kb mindenkivel. Eleve nem is nagyon foglalkozunk olyan emberekkel akik nem szimpatikusak, vagy nem úgy kezelik a lovakat, ahogy nálunk szokás (kellő tisztelettel, szeretettel és alázattal). Régebben versenyeztünk kisebb ugróversenyeken, de inkább hobbi szinten lovagolok. Illetve már megélhetés céljából is a lovasoktatás miatt ugye. Képet most nem tudok csatolni, mert ezen a gépen azt hiszem nincs kép a lovamról. :)
2013. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sodrott

Kanca

22

8éves volt akkor mikor vettük

otthon

3xfél óra az etetés +ápolás, munka

fogathajtás, lovagolgatás, barátok jönnek át néha

2013. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

magyar sporló

kanca

16év

december 6.án érkezett haza (őt hozta a mikulás)

nyáron kevesebb időm jut foglalkozni vele, de ősztől belevetjük magunkat.

itthon tartom

csak hobbi célra, lovaglás



Van egy másik kancám, ő 4éves, kb 2hónapja van nálam. Neki nincs származása, nyílván zugcsikó, ismeretlen ősökkel, de nem is ez a lényeg. Ugyanúgy otthon tartom.


És van 3póni csődör, Kettő 3éves, a harmadik 4. Ők is otthon vannak. Az egyik shetlandi a másik kettő valami keverék. A 2nagyobbal kocsizunk, és lovagolhatóak is. A kis sheti pedig fedezőmén.


Próbálok képet feltölteni:

Aki mellett állok, ő a 4éves Csinos

A pej, fehér hókás Aphrodité a 16éves

A shetlandi a foltos

és a kocsit húzó Bandi és Szellő pónik :)

Jah és nincs lovardánk, egyszerű háznál lakunk csak nagy terület van :)

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!