Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovatok sántított már azért,...

Lovatok sántított már azért, mert meghúzta a lábát? Mennyi idő lehet a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Lovam 7 napja elkezdett sántítani a bal első lábára. Bértartásban van, napi karámozással együtt a többi lóval. Elég domináns, és sokszor szokta a többieket rugdosni. Amint észrevettük, hogy sántít, azonnal megnézte az állatorvos, aki nem tapasztalt duzzanatot, sebet, forróságot, semmi rendellenességet a lábain, sem a patáján. Kapott rögtön gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító injekciót, amit azóta is kapott eddig minden nap egyszer, már 7 napja. Az állatorvos azt állapította meg, hogy nem megrúgták, mert annak lenne nyoma, hanem valószínűleg meghúzta a lábát egy kirúgás vagy bakolás után. Ez volt a diagnózis. Viszont még mindig sántít, az állatorvos szerint egy fokkal jobb már, mint amikor elkezdődött, de még mindig sánta. Lépésben és vágtában tud közlekedni elég zökkenőmentesen, de az ügetést kerüli. Természetesen nem lovagolok rajta azóta, viszont karámba kimehet, mert nem tartotta az állatorvos szükségesnek a boxba való bezárását. Arra lennék kíváncsi, akinek történt a lovával hasonló eset, meghúzta a lábát, mennyi időbe telt mire elmúlt a sántítás? Mert az állatorvos nem tudott időt meghatározni, így csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, ha volt már valaki hasonló helyzetben.
2013. máj. 16. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha nem lenne a többi lóval,hanem egyedül lenne kis karámban. Ha nem javul mindenképp röntgen/ultrahang kereteiben egy sántaság vizsgálat ha nem egyértelmű a sántaság helye/oka. Lehet egy egyszerű ínhúzódás,de akár részeleges vagy teljes szakadás. Ezeknek egy kis pukli íntájékon a jele. Patáit is érdemes átvizsgálni
2013. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lovam eddig kétszer volt sánta, egyszer sem ilyen miatt, de mind a kétszer elég hosszú idő volt, míg elmúlt, addig karámban volt egyedül, és minden nap futószáron lépegetett, illetőleg a végefelé felültem és úgy lépegetett, mert futószáron már nagyon fickós hangulata volt, és nem akartam, hogy vágtázzon (főleg, hogy ha tele van, ő bakol, ágaskodik, földhöz csapja magát, amit el tudsz képzelni), és túlerőltesse a lábát vele.

Mondjuk azt nem tudom, kell-e neki minden nap injekció, amit megtehetsz, hogy hideg vízzel átmosod a lábait, majd átkened hűsítő géllel azt, amelyiket húzza. Megnézetném kováccsal is, mert ő látja, ha valami a patájával nem stimmel.

2013. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!