Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyha kiscsikót veszek mi...

Hogyha kiscsikót veszek mi alapján kell dönteni vásátlásnál?

Figyelt kérdés
Elég fiatalra gondolok, 1 éves, vagy fiatalabb akár. Mit nézzek meg rajta? Vagy ilyenkor még nem nagyon kell nézni semmit?

2013. aug. 12. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt kiscsikót vennél kérdezd meg azt akitől vennéd az állatot! De ez egy nagyon komoly terület , szerintem így laikusként nekifogni.................Ne tedd! Nem is értem........
2013. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt itt kérdezed akkor nem igazán való neked csikó mert könnyen elronthatod.. inkább vegyél belovagoltat..


Ha csak érdeklődés szintjén:

-szülők

-izmoltság

-csontozat

-lábak állapota

2013. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is el kell dönteni hogy elsősorba milyen munkára szeretnéd a későbbiekben használni (kocsizásra vagy lovaglásra) - ezek szerint kell a származását megnézni. Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen körülmények között volt eddig, mennyire szocializált a többi lóval. A szülőket is érdemes megismerni, főleg hogy milyen csikóik voltak eddig. Állatorvost jó ha viszel magaddal, aki a csikót és az anyját is átvizsgálja.

Nem utolsó sorban azt is tisztázni kell magadban, hogy képes vagy-e felnevelni a csikót. Itt most nem csak az anyagiakra gondolok (bár az is fontos!), hanem a saját lovas tudásodra. Lehet hogy profin lovagolsz 3 jármódban, de az nem elég a belovagláshoz és mást sem kérhetsz meg csak úgy, mert tied a ló és a felelősség (mindez kocsilóra is érvényes)! Ha bármi nem úgy sikerül, mint ahogy eltervezted, akkor nem a lóban és nem is a belovaglódban kell keresni a hibát, hanem magadban! Persze én nem tudhatom, hogy milyen lovas tapasztalatod van, csak figyelmeztetni akartalak.

Sok sikert a lóvásárláshoz! :)

2013. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
Az alapján érdemes dönteni, amit a tapasztalt, lóvásárláshoz értő tanácsadód mond. Ha nem tudod mit kell nézni, akkor ne vegyél csikót. De egyébként nagyjából azokat, amit az előző válaszoló leírt. Illetve nem árt eltölteni a csikóval egy kis időt a legelőn mondjuk, hogy ha esetleg van valami rossz szokása, akkor azt észre tudd venni.
2013. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. válaszoló! :)
2013. aug. 12. 14:38
 6/9 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, igen tisztában vagyok ezzel is, köszi
2013. aug. 12. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a lábát, hibás láb vagy pataszerkezetű lovat csak abban az esetben hozz el, ha van megbízható, nagyon is hozzáértő kovácsod, aki megtekinti a lovat, és biztosra mondja, hogy a dolog korrigálható.

Aztán az már látszik kiskorban is, hogy a ló tömegesebb, vastagabb csontú, szélesebb hátú paci, vagy inkább vékony csontú, törékenyebb alkat - attól függően, mire szeretnéd használni, ez már döntő dolog lehet.

Hogy van tartva a ló? Ha sovány, kivan minden csontja, férges, rühes, két foga hiányzik, és még sántikál is, akkor nem biztos, hogy erre van szükséged. Ez most erős sarkítás, de értsd a lényeget - amelyik csikókorában nincs megfelelően szocializálva, és táplálva, nincs elég mozgástere, az később nehezen éri utol magát, nem lehetetlen, hogy sikerül, de az sem, hogy alulfejlett marad, ahhoz képest, ami lehetne belőle.

Mikor volt leválasztva? Optimális esetben 6-7 hónapos kora környékén, ha hamarabb, azt csak az anya elhullása vagy súlyos megbetegedése (vagy, ha az anyja nem fogadta el) indokolhatja _igazán_, mert a csikó fejlődésében nagyon fontos, hogy tápszerezed, vagy az anyja alatt van-e?

Meg kell nézni a hátát, sajna sokan már az egy éves csikó hátára nyerget tesznek, esetleg gyereket ültetnek, ami megnyomhatja a ló hátát, ez a későbbiekben csak rosszabb lesz.

Meg kell nézetni a ló fogait, illetve a mozgását is, tiszták-e a jármódjai, egyenes vonalon mozdítja-e a lábait, vagy csavargatja, stb. A kiállása és külleme is fontos, mert egyes jellemzők inkább hátas, vagy inkább kocsis lovakhoz illenek (pl. hosszú/rövid hát, csüd, stb).

Nézd meg, vezethető-e, lábait adja-e, ezeket 1 éves korára tudnia kell. Ha a csikó lábán patkó van, azt leginkább csak a bakpata teheti indokolttá, ha más esetben patkót látsz rajta, az gyanús.

Ha ki lehet már kötni, az jó dolog, esetleg tudakold meg, elvan-e bokszban, mert láttam már olyan csikót, amit ha csak egy órára bokszba tettél, amíg az anyja dolgozott, már rágta is a fát, vagy amit talált... Jó esetben ilyen jellegű rossz szokása egy egy éves csikónak még nem lehet.

2013. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.kommentelő! Nagyonszépen Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél!!!!!:)
2013. aug. 12. 19:59
 9/9 Csendzse válasza:
Nem tudom hogy milyen lovas vagy de ha szeretnél lovat akkor biztos jó...De szerintem se vegyél fiatal lovat.
2013. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!