Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek vemhes a lovam?

Szerintetek vemhes a lovam?

Figyelt kérdés
13 hónapja fedeztettük a lovamat és az orvos os azt mondta hogy vemhes de mÁr 2 hónapja késik a csikó. Nem tudja megelleni? vagy lehet hogy nem is vemhes?
2013. aug. 15. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
3%
Igen és én vagyok az apa.Bevallom de nem szándékos volt.Nagyon sokat ittam és egy átmulatott éjszaka után ott volt a lovatok és hát megtörtént a dolog.Családi pótlékot nem utalok.
2013. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet látnia hasán is. Ultrahanggal orvos megtudja állapítani. De ha 2 hónapja késik,akkor valószínű nem lesz csikó.
2013. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első: te egy idióta vagy. Hogy lehet valaki ennyire hülye barom???

Második; nagyobb a hasa mint volt de az orvos nem ultrahangozta meg csak hallotta a csikó szívverését. És már láttuk is hogy mozog a ló hasa. Szerintem meg az orvos szerint is vemhes. Remélem nincs semmi baja.majd kihívjuk mégegyszer az orvost, hátha tud mondani valamit.

2013. aug. 15. 12:05
 4/22 anonim ***** válasza:

Na és ha az orvos szerint vemhes, akkor hol a csikó. Ennyi idő után a kanca is meghalt volna hullamérgezésben, ha valóban vemhesült volna.

Remélem többet nem viszitek ehhez az orvoshoz!

2013. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igazad van. Elvisszük egy másik orvoshoz aki ultrahangon is megnézi mi a helyzet.
2013. aug. 15. 12:20
 6/22 anonim ***** válasza:
a csődörök szoktak késni nem is keveset. De a lovat ultrahangozni szokták hogy megállapítsák a vemhességet, az hogy hallja a szívhangját én abba nem nyugodtam volna bele. Ha elvetélt volna akkor az egy ekkora csikónál már feltűnő, de mindenképpen kérdezzetek meg egy másik ló orvost és ha kell akkor egy ultrahang megérné minthogy legrosszabb esetben a kancát is elvigye.
2013. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Jó állatorvos végbélen keresztül tapintással megmondja, van-e csikó. Nem is muszáj ultrahang. Most vagy jó nagy kókler dokitok van, aki összezagyvál valamit, vagy valóban vemhes a ló, csak nem akkor fedeződött, amikor ti fedeztetni vittétek. Ez olyan esetben fordul elő, ha az istállóban van mén is (akár saját, még le nem választott csikója) és megugorja a kancát engedély nélkül.
2013. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Van még egy lovunk de ő herélt. És nem szoktuk a kancát más lóval összeengedni mert egyből rátámad. Fedeztetni is úgy tudtuk hogy lekötöztük.( ahogy mindeki szokta)
2013. aug. 15. 17:29
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2013. aug. 15. 21:51
 10/22 anonim ***** válasza:

"lekötöztük, ahogy mindenki szokta"

...

atyaég. szerencsétlen ló.

egy jól sárló lovat, miért is kell lekötözni?

legfeljebb papucsot tenni a két hátsó lábára, az egyik elejét meg felvenni, nem?

persze csak ha problémás a kanca, de nem lekötözni!

2 hónapot nem késik egy egészséges, ÉLŐ csikó.


csak úgy mellesleg kérdem, oltások, fed.engedély, plusz takarmányozás a vemhességre, stb .


dokit is váltanék a helyetekben.

a tapintásos szívhangmegállapításért kért pénzt?

2013. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!