Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek vemhes a lovam?

Szerintetek vemhes a lovam?

Figyelt kérdés
13 hónapja fedeztettük a lovamat és az orvos os azt mondta hogy vemhes de mÁr 2 hónapja késik a csikó. Nem tudja megelleni? vagy lehet hogy nem is vemhes?
2013. aug. 15. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Csődöröket túlhordják, ahogy fentebb írták, de a legvége, hogy 1 hónappal, jellemzően inkább 1-2 héttel csak. +2 hónapot a kanca nem élt volna túl, szóval kizárt, hogy vemhes, egyszerűen belepusztul abba, ha egy döglött csikó van benne, amit nem tud kitolni magából (a csikó pedig nem éli túl, ha ennyivel túlhordják).
2013. aug. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Lekötözés alatt a rughámot értette gondolom a kérdező, illetve remélem, hogy azt. :-)

Amúgy jól sárló lovat valóban általában szükségtelen, mi még soha nem csináltuk így, de persze akadnak vadabb egyedek, akiket muszáj rendszabályozni. Viszont azt tapasztaltam, hogy amelyik kanca nem akarja kényszer nélkül fölvenni a csődört, az nem is vemhesül. Ugyanis a kanca sokkal jobban tudja, hogy készen van-e rá, mint az ember. Amelyik kancát optimális időben viszik fedeztetni, az általában könnyen felveszi a csődört (de pont ezért szokták először lepróbálni és ha rúg a kanca, akkor nem is engedik rá).

2013. aug. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Csak a lábait kötöztük le ami nem fáj neki es nyugodtan nézz videókat a neten hogy hogy szokták fedeztetni. Minek szólsz bele olyanba amihez nem értesz? És csak hogy tudd én egy éve állatorvosnak tanulok az egyetemen. Értek hozzá és megvan minden oltás meg minden ami kell. Engedélyek.
2013. aug. 16. 12:00
 14/22 A kérdező kommentje:
UtOlsó: igen úgy értettem nyugi
2013. aug. 16. 12:02
 15/22 anonim ***** válasza:

rendben, én pedig agrármérnökként végeztem, dolgoztam egy ménesben állatorvos-ménesvezető mellett.

ha állatorvosnak tanulsz, lehet, hogy nem itt kéne feltenned a kérdéseidet, hanem pl. valamelyik tanárodnak.

2013. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Gabka: Vannak olyan alulszocializált egyedek, főleg, amiket hamar választottak le, és onnantól évekig nem láttak lovat hírből se, amik akárhogy sárlanak, mindenképp rúgnak, mint az eszelős, rájuk kell rúghám. Normálisan nevelkedett lónál ha megfelelően sárlik, és itt az ideje, akkor az esetek nagy részében tényleg felesleges; ámbár láttam olyan méntulajdonost is, aki ragaszkodik hozzá, nehogy baja legyen még véletlenül se a lovának.
2013. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a pacival azóta ? :)
2013. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Elvittük egy másik orvoshoz és ő semmi szívhangot nem hallott ezért megnézte ultrahanggal. És nincs csikó. Sajnos. :( de a Pihe teljesen egészséges.
2013. aug. 20. 10:47
 19/22 anonim ***** válasza:
Legalább akkor az anyuka megvan :) ne aggódj hátha máskor sikerül :)
2013. aug. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Csoda történt. Tegnap éjszaka megszületett egy gyönyörű és teljesen egészséges kiscsikó :) nagyon meglepődtünk mikor reggel megláttuk. 4 hónappal túlhordta az anyuka és mégis mindketten teljesen egészségesek. Kanca lett a pici és a neve Mirázs lett. Nagyon boldog vagyok hogy megszületett :) :) :)
2013. okt. 30. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!