Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A leszerszámozásnál előbb a...

A leszerszámozásnál előbb a nyerget vagy a kantárt kell levenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mindig a kantárt veszem le előbb. De nem biztos hogy úgy kell, de szerintem elég praktikus, hogy a fejétől lefelé.
2013. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Orchidea99 ***** válasza:
A nyereggel érdemes mert addig tudod fogni a kantárral, ha rögtön utána elengeded. Én mindig a nyereggel kezdek.
2013. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Helyzettől is függ, de általában a kantárt vesszük le először, hogy fel tudd tenni a kötőféket és ezáltal ki tudd kötni a lovat. Így nem kell fogni őt, miközben a lenyergeléssel vagy elfoglalva.

Ha olyan a helyzet, hogy nincs lehetőség a kikötésre, akkor a nyerget vedd le előbb, tedd le valahová, és aztán foglalkozz a lekantározással. (Bár ilyen helyzet még terepen sem mindig fordul elő, ott is legalább egy fa van, amihez kikötheted.)

2013. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazából ez attól függ, hogy például hol vagy - legelőn, ahol a ló nem is lesz kikötve, vagy a bokszában, stb-stb.
2013. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nálunk a lovardában nem engedik kikötni a lovakat, valamelyik nem bírja... Én általában a boxban szoktam, csak ha a nyerggel kezdem, akkor félek, belelép a szárba, ha meg a kantárral, nekem úgy mondták h az úgy nem jó... Nem tudom miért... Lehet h akkor a kantárral fogom, rá a kötőfék és utána a nyereg.
2013. aug. 18. 23:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kötöd ki a lovat, akkor a kantárszárat akaszd a karodra és vedd le a nyerget, csak utána a kantárt.
2013. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én az én lovamat beviszem a bokszába lekantározom, és utána jöhet a nyereg
2013. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 x) ***** válasza:
Általában a kantárt szoktam levenni először, mert így legalább tud picit legelészni meg keresgélni ameddig lenyergelem, és nem fog hisztizni, hogy menne már vissza a karámba. :) A kikötést tulajdonképpen nálam nem befolyásolja, mert borjúkötéllel szoktuk kikötni a lovakat, hogy ne kelljen a kötőfék cserélgetésével bajlódni.
2013. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szárat akaszd a nyakába. Ha szénázni kezd, akkor tekerd a nyakára a szárat, vagy akaszd a karodra. Ahány hely, annyi szokás, ha ott úgy mondják, hogy a nyereggel kezdd, csináld úgy, de megnyugtatlak, lehet máshogy is :)
2013. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én olyan helyen jártam terepre, ahol a lovak napközben karámban voltak. Visszaérkezésnél először levettük a nyereget egy olyan helyen, ahol el is tudtuk helyezni, utána kantárral elvezettük a karám bejáratához és ott vettük le a kantárt, a paci pedig mehetett hemperegni..
2013. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!