Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A leszerszámozásnál előbb a...

A leszerszámozásnál előbb a nyerget vagy a kantárt kell levenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 18:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én ha nagy ritkán boxban szerelem,mindig kikötöm.Praktikusabb pucolásnál is,nem csámborog összevissza a ló.Először a lábvédőket rakom föl,aztán nyergelek,majd leveszem a kötőféket és utána kantározok.
2013. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam.

Ja és leszerelésnél először a lábvédőket veszem le,utána a nyerget,majd leveszem a kantárt,fel a kötőfék,kikötöma patamosóhoz,és vagy az egész lovat lemosom,vagy csak a lábait,attól függ milyen az idő.:)

2013. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Most már nálam is kialakult... :)

Mi ugye nem köthetjük i a lovakat, általában mindig a boxban szoktuk fel- és leszerszámozni...

Mikor kiviszem a pályára először behozom a lovat, kikészítem a dolgait, hogy tudja, mindjárt munka és pisiljen, kakiljon. Aztán lecsutakolom vagy előbb kikaparom a patáját. Nálunk a nyergen vannak a lábszárvédők, úgyhogy vagy leveszem a nyeregről és rárakom, vagy rárakom a nyerget és aztán a védőket. Majd felrakom a nyerget, vagy ha már rajta van, meghúzom a hevedert, megigazítom... Ezután kikészítem a pálcám, h útba essen kifelé és felveszem a kobakot, esetleg a kesztyűt is, de azt van, hogy már a lovon. Felkantározom és már vihetem is, útközben felkapom a pálcám és kész. A pályán mielőtt felülök húzok hevedert, mert ugye felnyergeléskor mindig felfújja magát a ló. Nagyjából kengyelt állítok, ugye kb olyan hosszú mint a karom. Fellépővel szállok fel vagy csak simán. A lovon még kengyel igazítok, megyek pár kört és aztán még egyszer hevedert húzok és kezdődhet az óra. :)

2013. dec. 30. 12:13
 14/14 A kérdező kommentje:

Lovaglás után rögtön a jutalomfalat felét megkapja.Leszerszámozásnál még az istálló előtt meglazítom a hevedert (persze mindent mindig bal oldalról csinálok). Még mindig kint leszedem a lábszárvédőket és felcsatolom a nyeregre. Beviszem, lekantározom (nehogy belelépjen a boxában). Aztán rá a kötőfék (az nagyon fontos, hiszen ha tűz üt ki pl a lovardában akkor annál fogva könnyebben ki lehet őket vinni, vagy ha bármi más baj történik...), leveszem a nyerget, a helyükre rakom őket, visszamegyek a pacihoz, odaadom a jutalom falat másik felét, esetleg még bennmaradok, simogatom, beszélek hozzá, ha kell még leápolom a patáját és általában az istállófiú kiviszi a karámba.

Szerintetek ez így jó?:)

Azért írtam le ilyen részletesen, hátha segítek így valakinek...

2013. dec. 30. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!