Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Váz nélküli nyereg?

Váz nélküli nyereg?

Figyelt kérdés

Megéri váz nélküli nyerget venni?

Pl. [link]

Miért jó illetve miért rosz?

Mindent szeretnék tudni :)


2013. aug. 19. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Megéri? Ha teheted próbáld ki valahol. Ha nem tetszik, fölösleges megvenni. :)


A lényeg, hogy a nyeregnek nincs váza, nem egy merev szerkezet, ezért követni tudja a ló mozgását. A lovas közel ül a ló hátához, így tökéletesen érzi annak hátát, a szőrén lovaglás kényelmetlenségei nélkül. Nagy előnye még az ilyen nyergeknek, hogy baromi könnyűek.

Még annyi, hogy az árak miatt nem igazán javaslom, hogy itthon vegyél belőle...

Barátom most vett egyet, ami itthon 480.000 Ft. Bécsbe ment érte (rendes lovas boltba) 260.000 Ft volt...Nagyon nem mindegy az átlag embernek legalábbis. :)

2013. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan puccost szeretnék ami száz ezrek!Mint pl. ami a linken van olyat kékbe találok 35 000 ért.Csak nem tudom megéri e kényelmes e...
2013. aug. 19. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
A váz nélküli nyereg nem oszlatja el a súlyt a ló hátán, ezért hosszútávon ha a lovasnak esetleg jó is, a lónak semmiképpen sem (a ló hátának, egészen pontosan), nem sokban tér el attól a hatás, mint, ha szőrén lovagolnál.
2013. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér, lényegében egy színes szivacsdarab több tízezer Ft-ért. Poénnak jó, de a lónak nem..
2013. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Butaságokat írnak az előzőek! Barátnőmnek ez a fajta nyerge van, és szuper! Attól, hogy nincs váza, még van benne merevítés, és a gerinc vonalán hozzá se ér a lóhoz, ergo olyan, mintha lenne ott váz. Könnyű, ami ugye nem hátrány (kb. 3 kg). A hosszú felrántószíjak miatt pedig ideális, ha az ember túrázásra szeretné használni, mert nem nyom sehol, se a lovat, se a lovast.

Ültem is a nyeregben, nekem személy szerint sokkal kényelmesebb volt, mint a vázzal rendelkező nyergek némelyike.

Az meg hülyeség, hogy nem oszlatja el a súlyt, mivel akkora felületen fekszik fel, mintha western nyereg lenne. És a sok okoskának üzenem, hogy barátnőm lova bakolós fajta, de mióta ez a nyerge van, nem csinálja... Jééé, még a lónak is kényelmes?


Szóval szerintem megéri, de azért mindenesetre érdemes lenne rápróbálni a lóra, hogy jó-e rá.

2013. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Náluk el lehet menni és ki lehet próbálni.Mondjuk az áraik húzósak(talán 90e a legolcsóbb),de nem muszály tőlük megvenni,a kipróbálás viszont ingyenes.

Én ugyan csak kantárt rendeltem tőlük,de 100%-ig meg vagyok elégedve a mnőséggel.Sajnos nyeregre nem tellik,de ha beleférne a keretbe elgondolkodnék rajta,mert szerintem nem hülyeség.

2013. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csikós bőr patraccal lovagoltam.. az nagyon kényelmes csak másabb mint a nyereg..:D
2013. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aimi-chan ***** válasza:
Azért a patrac értelmes mert vannak csontos lovak, és ha valaki nem nyeregben akar lovagolni, akkor az a legjobb!
2021. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!