Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. menyibe kerül kerülhet?

Kb. menyibe kerül kerülhet?

Figyelt kérdés
Kb. mennyibe kerülhet egy angol nyerek (közepes méretű lóra, izzasztóval meg egy fejzőt is szeretnék.

2013. aug. 12. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyergek ára az anyaguktól, márkájuktól függően kb. 50 ezertől akár egy millióig is terjedhet. Használtan persze olcsóbban is hozzá lehet jutni és az univerzális nyergekért is általában kevesebbet kérnek, mint egy speciálisért (ugró, díjlovas, túra...). Az izzasztók kb. 1000ft-ba kerülnek, a hevederek 3 ezer-10 ezer között vannak, a kengyel szíjak/vasak szintén egy ezres.

A fejzőn a kötőféket érted vagy a kocsis szerszámot? A kötőfék 1000-3000 körüli, a kocsis szerszámok én úgy tudom elég drágák - 10 ezer fölött vannak.

A legegyszerűbb, ha utánanézel egy-egy lovasbolt honlapján az áraknak ( [link] ), de vaterán vagy apródon is keresgélhetsz használt cuccokat.

2013. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

40-ért, használtan már nagyon jót lehet kapni, nyeregből. 25-30 körül is van boltban, de azok nem igazán érik meg az árukat.

Izzasztó az 3000-től tizenezerig van újonnan, használtan 1000-1500 körül is lehet venni.

kantár 5000 körültől már lehet egyszerűt, meg néha akciók is vannak.

2013. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ment a zöld kéz :)
2013. aug. 12. 11:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy régóta van már lovam csak már megöregedett, most vettünk új lovat ami kisebb termetű ezért a régi nyereg, szerszámok nem jók rá és ezért kérdeztem.
2013. aug. 12. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A kantárt simán a méretére tudod állítani, ha nem olyan brutál az eltérés, azért van rajta egy halom csat. Alátétet is elég kimosni...

Nyerget 30 körül kapsz akár újat is, bár azoktól ne várj túl sokat, 40-50 környékén kapsz márkás használtat is, de a határ a csillagos ég. És persze attól is függ, milyen nyerget akarsz, díjlovast, univerzálisat, vagy ugrót.

2013. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt tán tudom hogy át lehet állitani,de így is nagy rá.
2013. aug. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!