Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és miért adtatok babátok...

Mikor és miért adtatok babátok szájába először cumit? Elsőre hogyan reagált rá? Egyből megnyugtatta?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagy vacilálás után fél évesen adtam neki először, napokba telt, míg rájött, hogy mit kell vele tenni. De megbántam, hamar leszoktattam róla, 1 évesen már nem kapta meg, igaz addig is csak kizárólag alváshoz.
2009. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én már a kórházban próbáltam de nem nagyon kellett neki szerencsére,

itthon csak alváshoz használtuk kb másfél hónapot, kb öt percig mert utána mindig kiköpte. úgyhogy nem használjuk

most 10 hós a kisfiam. az újját szívja de csak akkor ha fáradt vagy éhes.

2009. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a kórházban kapott, így otthonra is szereztem egyet, 2 hetesen kiköpte, hiába raktam vissza a szájába, ezért úgy döntöttem, hogy nincs cumi. most már 7 hónapos, remekül megvagyunk nélküle.
2009. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 hetes a babám, éjjel 1-2 órákat alszik, aztán 3-4 órán át csak az ölemben érzi jól magát, ha lefektetetem, sír. Az egyetlen, ami igazán megnyugtatja és elaltatja, az a cicim, de nem akarom fél óránként szoptatni éjszaka.Ezért tegnap megpróbáltam a cumit, de irtó mérges lett, szerintem az a baja, hogy nem jön belőle semmi.
2009. okt. 31. 10:11
 5/10 anonim ***** válasza:
3 hetesen kapott először, és megnyugtatta. Most 3 hónapos, és egyre kevesebbet cumizik,kiköpi, nem kell neki.
2009. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már születésekor megpróbáltam, nem kérte. Aztán elkezdte az ujját és öklét a szájába dugni, ere javasolta a doki néni, hogy adjak neki cumit, mert az ujjától csak ferde lesz a fogsora. 5 hónapos és a mai napig nem tudja mit kezdjen a cumival. Csak rágcsálja, mint minden mást, ami a szájába kerül.


A babád még nagyon pici, természetes, hogy rád, a közelségedre vágyik. Élvezd ki, nem lesz ez mindig így.

2009. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
* erre
2009. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ma 10hetes és már a kórházban adtam neki cumit. (most is azzal alszik az ölemben :-D)

Egyébként általában a délelötti alváshoz kell neki a cumi, hisz játék után az nyugtatja meg illetve az esti elalváshoz. ha nem lenne cumi, akkor ö is cicizne 1-2óranként. elöször megsértödik, hogy nem jön belöle semmi, de aztán "beletörödik"

söt éjszaka, amikor felsir, de a kis szemei még csukva vannak, akkor is cumit kap és szinte mindig visszaalszik 1-1órára. és valljuk be az az 1óra éjszaka nagyon jól jön, hisz napközben 3óránként eszik :-)

2009. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, 3 hónapos elmúlt!Én nagyon cumiellenes vagyok,de volt 2 napunk mikor nem tudtam sehogy megnyugtatni Édimet!

Kipróbáltuk,bejött neki:-(!Majd a leszoktatás lesz nehéz!

Most 7 hónapos,nem csak alvásnál vana szájában, sajnos!

De,ha megnyugtatja,persze,hogy megkapja!

Éjjel viszont,mikor elaludt,mindig kiveszem a szájából!

2009. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is 3-4 hetese adtam neki, mert hasfájós volt és a cicimen nyugtatta magát-nagyon ellene voltam eleinte, de amikor már rongyos volt a mellbimbóm és neki még jobban fájt a hasa (hiszen szívott közben a tejciből) beadtam a derekam. Most 6 hós, alváshoz még mindig kell neki. Majd olyan 1-másfél évesen fogja elvinni valaki (mikulás, kukás) mert annyi idősen már nem lesz rá szüksége :)
2009. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!