Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszócumit mikor adtatok...

Játszócumit mikor adtatok először a babátok szájába?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy az újjára szokjon majd...még pocakban van amúgy!!:)
2012. márc. 17. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor miért gondolod, hogy szopná az ujját?

Egyik gyerekem se kapott cumit és az ujjukat se szopták. Sőt még cumisüvegjük sem volt, hanem csak csőrös.

2012. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb. 1 hetes volt, mikor cumit adtunk neki. 5 hónaposan már nem kellett neki. Azóta az ujját sem szopja.

1 éves

2012. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd a baba eldönti. Mielőtt megszületett a fiam azt mondtam, hogy én soha nem fogok cumit adni neki. Ezt az én drágaságom nem így gondolta. A babkocsiban csak akkor van el ha cumit adok neki, illetve elaludni is azzal szokott, de csak addig kell neki míg meg nem nyugszik. Napközben viszont mindig kiköpi amit nem is bánok. Viszont az öklét szívesen csócsálja, szóval nem tudsz mit csinálni vele. Hidd el majd kialakul, amúgy én 1 hetesen adtam neki mikor hazajöttünk a kórházból. De például a barátnőm kisfia úgy köpi ki, hogy a szoba másik végén köt ki a cumi, és a kezét se nagyon cuppogtatja. Szép babavárást:)
2012. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nekem volt cumim, mégis az ujjamat szoptam.
2012. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy én is az újjamat szoptam és alig tudtak róla leszoktatni kiskoromban...ezt nem akarom!Köszönöm a válaszokat:)
2012. márc. 17. 15:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Hazahoztuk a kórházból és azóta kap cumit a 9 hós lányom. Mondjuk nincs a szájában állandóan. Altatáshoz használjuk, vagy ha olyan a helyzet, hogy nem tudom felvenni és megnyugtatni, mint pl a kocsiban menet közben. Az ujját sohasem szopizza. És cumi zavara se volt.
2012. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő Szülők könyve c. könyv A cumi című fejezetből idézek: "Bevallomm hosszú évekig megrögzött ellensége voltam a gumicuminak. . . . . Ma inkább úgy gondolom: a cumi semmivel sem rosszabb más lehetőségeknél, melyek a fáradt, kimerült - vagy éppen a túlságosan izgatott - gyermek nyugalmát szolgálják. "


Véleményem szerint a csecsemők szeretik, ha van valami a szájukban, így elégítik ki a szopóreflexüket és így ismerkednek meg különféle tárgyakkal is. Ha az alapvető igényeit kielégítettük és még mindig sír, ha elfogadja a cumit, akkor csak szopni szeretne, és egy nagy látványos sóhajjal megnyugszik. Ha nem fogadja el a cumit, akkor nem azért sír, mert szopni szeretne, hanem mert valami más baja van.


Inkább a cumit tegye tönkre, mint a bőrét a kezén. Ha sokat szopják az ujjukat, a bőr megkeményedik, kiszárad, viszket, esetleg elfertőződhet, és akkor aztán lehet sírás-rívás. A körmével se jó, ha belül felsérti a száját, mert amíg megtalálja az ujját, addig eltelik egy-pár hét ügyetlenkedéssel, és akkor tényleg sír, ha belül vérzik a szája.


Az a lényeg, hogy ne tömjük mindig bele a szájába a cumit, hallgassuk meg, miért sírhat. Az anya tudja, hogy mikor mi a baja a gyereknek, azt is megtanulja, mikor kell a cumi neki és mikor vágyik valami másra.

2012. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 18. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!